Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lipca 2015, 15:12

Pecetowe Batman: Arkham Knight - kolejny patch ukaże się w sierpniu

Firma Warner Bros. Interactive Entertainment poinformowała, że kolejny patch do pecetowej wersji Batman: Arkham Knight pojawi się w sierpniu i zawierać będzie głównie ulepszenia wydajności.

Sytuacja pecetowego Batmana ulegnie poprawie w przyszłym miesiącu. - Pecetowe Batman: Arkham Knight - kolejny patch ukaże się w sierpniu - wiadomość - 2015-07-18
Sytuacja pecetowego Batmana ulegnie poprawie w przyszłym miesiącu.

Pecetowa wersja Batman: Arkham Knight okazała się katastrofą i wydawca zmuszony był zaprzestać jej sprzedaży aż do czasu naprawienia stanu technicznego gry. Nastąpi to prawdopodobnie dopiero jesienią, ale w międzyczasie autorzy zamierzają wypuścić kilka aktualizacji dla osób, które nie zdecydowały się zwrócić swojego zakupu. Firma Warner Bros. Interactive Entertainment i studio Rocksteady właśnie ujawniły trochę konkretów na temat następnego tego typu patcha. Łatka ma zadebiutować w przyszłym miesiącu i skoncentruje się na poprawieniu wydajności i usunięciu największych błędów graficznych.

W menu pojawi się opcja włączenia wsparcia dla więcej niż 30 klatek na sekundę. Cała gra ma działać szybciej i redukcji ulegnie częstotliwość występowania trudnych do wytłumaczenia spadków płynności. Poprawione zostaną błędy powodujące wyświetlanie tekstur niskiej rozdzielczości oraz problemy z działaniem w trybie pełnoekranowym na niektórych laptopach. Silnik na sprawniej korzystać z pamięci i bardziej efektywnie streamingować dane z dysku twardego. Ponadto poprawione zostanie wsparcie dla technologii Nvidia SLI oraz pojawi się obsługa analogicznego Crossfire od AMD.

Przypomnijmy, że Batman: Arkham Knight trafił do sprzedaży 23 czerwca tego roku. Wersje na Playstation 4 i Xbox One okazały się znacznie lepiej dopracowane niż pecetowa, dlatego wciąż pozostają w sprzedaży. W tym tygodniu zadebiutował pierwszy duży dodatek DLC zatytułowany Batgirl: A Matter of Family, pozwalający na wcielenie się w tytułową superbohaterkę. Komputerowe edycje rozszerzeń zostaną udostępnione dopiero, gdy podstawowa wersja wróci do sprzedaży.

Pecetowe Batman: Arkham Knight - kolejny patch ukaże się w sierpniu - ilustracja #3

Warto wspomnieć, że na rynku amerykańskim od lutego tego roku ukazuje się seria komiksowa Batman: Arkham Knight, pod względem fabularnym stanowiąca prequela w stosunku do gry.

Scenariusz opracował Paul Dini, a za rysunki odpowiada Carlos D'Anda. Do tej pory ukazało się pięć numerów, a kolejne są w drodze.

  1. Recenzja gry Batman: Arkham Knight
  2. Poradnik do gry Batman: Arkham Knight
  3. Kompendium wiedzy o grze Batman: Arkham Knight
  4. Oficjalna strona internetowa gry Batman: Arkham Knight