Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lutego 2012, 09:46

autor: Mateusz "Kono" Kądziołka

Pecetowa edycja gry Prototype 2 opóźniona. Activision zapowiada Radnet Edition

Przedstawiciele studia Radical Entertainment poinformowali, że pecetowa wersja gry Prototype 2 pojawi się dwa miesiące później, niż jej konsolowe odpowiedniki. Dowiedzieliśmy się również, czego możemy się spodziewać po specjalnej edycji Radnet Edition.

Mamy dwie wiadomości dla osób oczekujących na grę Prototype 2. Pierwszą z nich są informacje dotyczące wersji Radnet Edition, która według producentów zapewni graczom godziny dodatkowej zabawy. Drugą, mniej przyjemną wiadomością, jest opóźnienie premiery Prototype 2 na PC względem edycji konsolowych.

O przesunięciu terminu wydania pecetowej wersji Prototype 2 twórcy poinformowali za pomocą serwisu Facebook. Premiera Prototype 2 na komputery PC, według aktualnych doniesień, odbędzie się dopiero 24 lipca, czyli dwa miesiące po debiucie tej produkcji na konsolach. Przedstawiciele firmy Radical Entertainment nie ujawnili jednak czym spowodowane jest to opóźnienie.

Firma Activision zapowiedziała specjalną edycję gry Prototype 2, którą nazwano Radnet Edition, mającą zaoferować 55 dodatków. Nabywcy tego pakietu otrzymają jednorazowy kod umożliwiający dostęp do Radnetu, czyli specjalnego systemu, za sprawą którego przez 7 tygodni po premierze gry będą upubliczniane kolejne dodatki i wyzwania. Radnet Edition otrzymają osoby, które złożą przedpremierowe zamówienia na grę, jednak jej ilość będzie ograniczona. Innymi słowy – kto pierwszy ten lepszy. Aktualnie nie wiemy, czy ta edycja pojawi się na pecetach.

Wśród dodatków znajdujących się w Radnet Edition będą m.in. misje, wyzwania, unikalne bonusy dla Xboksa 360 i PlayStation 3 oraz mutacje, z których skorzystamy podczas trybu fabularnego. Posiadacze edycji Radnet będą mogli też odblokować dodatkowe bonusy. Twórcy przygotują specjalne wyzwania i eventy, w których gracze będą mogli wygrać mutacje oraz filmiki zza kulis produkcji. Osoby, które wykonają wszystkie zadania, otrzymają dostęp do specjalnej formy zmiennokształtności. Twórcy nie chcieli jednak zdradzić nic na jej temat.

Przypominamy, że akcja Prototype 2 rozegra się czternaście miesięcy po wydarzeniach opowiedzianych w części pierwszej. Głównym bohaterem gry będzie James Heller, który ściga Alexa Mercera (bohatera pierwowzoru), obwiniając go o śmierć swojej żony i dziecka. Tytuł pojawi się 27 kwietnia na Xboksie 360 i PlayStation 3, a na pecetach 24 czerwca. Polskim dystrybutorem gry jest firma Licomp Empik Multimedia.