Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2015, 11:25

autor: Góral

PC-ty jedną z najbardziej dochodowych platform dla Electronic Arts

W ostatnim raporcie finansowym firmy Electronic Arts zamieszczono procentowe zestawienie platform sprzętowych, na których wydawca notuje największe przychody. Z opublikowanych danych wynika, że jedną z najbardziej dochodowych dla EA są PC-ty.

PC-ty jedną z najbardziej dochodowych platform dla Electronic Arts - ilustracja #1

Firma Electronic Arts w ostatnim raporcie finansowym (dzięki DSO) zdradziła dane dotyczące przychodów generowanych przez poszczególne platformy sprzętowe. Wynika z nich, że konsole zapewniają wydawcy najwięcej pieniędzy, ale jeżeli rozbijemy je na poszczególne urządzenia, to do czołówki trafiają PC-ty. W pierwszym kwartale bieżącego roku fiskalnego gry i dodatki na PlayStation 4 i Xbox One wygenerowały łącznie 41% wszystkich przychodów firmy. 24% przypadło na Xboksa 360 i PlayStation 3, a 21% na PC-ty. Jeżeli rozłożymy poszczególne wyniki na równe części to po 20,5% przypada na PS4 i XOne, po 12% na PS3 i X360. Wychodziłoby więc na to, że to PC-ty są wiodącą platformą sprzętową dla Electronic Arts.

Udział poszczególnych platform sprzętowych w przychodach Electronic Arts. - PC-ty jedną z najbardziej dochodowych platform dla Electronic Arts - wiadomość - 2015-08-03
Udział poszczególnych platform sprzętowych w przychodach Electronic Arts.

Oczywiście prawda zapewne wygląda nieco inaczej. Wziąwszy pod uwagę, że PlayStation 4 sprzedało się w około dwa razy większej liczbie egzemplarzy niż Xbox One, to zapewne ten sprzęt ma największy udział w przychodach EA, ale tuż za nim plasują się PC-ty. Co to dla nas oznacza? Nie trzeba posiadać kryształowej kuli, by dojść do wniosku, że Electronic Arts w takiej sytuacji z pewnością nie ma zamiaru olewać graczy komputerowych i w najbliższym czasie PC-towcy na pewno nie będą traktowani przez amerykański koncern jak wyrzutki.

Trend ten obserwujemy zresztą od dłuższego czasu i oprócz kilku wpadek, firma zazwyczaj wydaje dobrze działające (a z pewnością lepiej, niż niektóre z produkcji Ubisoftu i Warner Bros.) PC-towe wersje wszystkich swoich hitów.

Wśród nadchodzących gier firmy Electronic Arts można wymienić: Need for Speed, Star Wars: Battlefront, Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2, Mirror's Edge Catalyst czy też Unravel. Wszystkie z tych tytułów ukażą się nie tylko na konsolach, ale także na PC-tach. „Blaszaki” nie dostaną tylko nowego Rock Banda oraz kilku sportowych projektów – NBA Live 16, Madden NFL 16 i NHL 16.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.