Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 października 2019, 09:36

autor: Froozyy

Paradox Interactive chce wydawać więcej gier na konsole

W wywiadzie udzielonym dla portalu PCGamesN dyrektor generalna Paradox Interactive, Ebba Ljungerud, zdradziła, że firma rozważa wydawanie kolejnych produkcji na konsole. Najbardziej liczy się dla niej tworzenie głębokich i złożonych gier.

Czy Paradox Interactive odejdzie od tworzenia gier wyłącznie na komputery osobiste? - Paradox Interactive chce wydawać więcej gier na konsole - wiadomość - 2019-10-28
Czy Paradox Interactive odejdzie od tworzenia gier wyłącznie na komputery osobiste?

Paradox Interactive to twórcy jednych z najpopularniejszych gier strategicznych wydanych wyłącznie na komputery osobiste (m.in. Europa Universalis i Hearts of Iron). Do tej pory użytkownicy konsol musieli obejść się smakiem, ponieważ tylko kilka z tych produkcji dostępne jest poza pecetami (np. Stellaris). Jednak dyrektor generalna firmy, Ebba Ljungerud, w wywiadzie udzielonym dla portalu PCGamesN na PDXConie zdradziła, że kolejne tytuły mogą pojawić się również na konsolach.

Na dłuższą metę uważam, że nasze gry są przeznaczone dla graczy niszowych, a jeśli ty jako gracz niszowy chcesz grać na konsoli, to dla nas jest to w porządku.

Ljungerud powiedziała również, że widzi teraz, jak ewoluuje rynek konsol i jeszcze kilka lat temu uważała, iż popularność tych urządzeń mocno spada, jednak dzisiaj jest już zupełnie innego zdania. Wypowiedź podsumowała stwierdzeniem, że najbardziej liczy się dla niej tworzenie głębokich i złożonych gier, a nie to, na jakim urządzeniu można je uruchomić.

Jeśli grasz w to na swojej mikrofalówce, to w porządku. Jeśli to jest najlepszy sposób na doświadczenie gier strategicznych – to my jesteśmy pragmatyczni w tej kwestii.

Czy wypowiedź Ljungerud może świadczyć o tym, że niedawno zapowiedziane Crusader Kings III pojawi się także na konsolach? A może kolejne starsze tytuły (podobnie jak Stellaris) od Paradox Interactive doczekają się portów? Wszystko na to wskazuje, jednak na jakiekolwiek dalsze oficjalne wiadomości na ten temat będziemy musieli jeszcze poczekać.