Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 października 2019, 09:36

autor: Froozyy

Paradox Interactive chce wydawać więcej gier na konsole

W wywiadzie udzielonym dla portalu PCGamesN dyrektor generalna Paradox Interactive, Ebba Ljungerud, zdradziła, że firma rozważa wydawanie kolejnych produkcji na konsole. Najbardziej liczy się dla niej tworzenie głębokich i złożonych gier.

Czy Paradox Interactive odejdzie od tworzenia gier wyłącznie na komputery osobiste? - Paradox Interactive chce wydawać więcej gier na konsole - wiadomość - 2019-10-28
Czy Paradox Interactive odejdzie od tworzenia gier wyłącznie na komputery osobiste?

Paradox Interactive to twórcy jednych z najpopularniejszych gier strategicznych wydanych wyłącznie na komputery osobiste (m.in. Europa Universalis i Hearts of Iron). Do tej pory użytkownicy konsol musieli obejść się smakiem, ponieważ tylko kilka z tych produkcji dostępne jest poza pecetami (np. Stellaris). Jednak dyrektor generalna firmy, Ebba Ljungerud, w wywiadzie udzielonym dla portalu PCGamesN na PDXConie zdradziła, że kolejne tytuły mogą pojawić się również na konsolach.

Na dłuższą metę uważam, że nasze gry są przeznaczone dla graczy niszowych, a jeśli ty jako gracz niszowy chcesz grać na konsoli, to dla nas jest to w porządku.

Ljungerud powiedziała również, że widzi teraz, jak ewoluuje rynek konsol i jeszcze kilka lat temu uważała, iż popularność tych urządzeń mocno spada, jednak dzisiaj jest już zupełnie innego zdania. Wypowiedź podsumowała stwierdzeniem, że najbardziej liczy się dla niej tworzenie głębokich i złożonych gier, a nie to, na jakim urządzeniu można je uruchomić.

Jeśli grasz w to na swojej mikrofalówce, to w porządku. Jeśli to jest najlepszy sposób na doświadczenie gier strategicznych – to my jesteśmy pragmatyczni w tej kwestii.

Czy wypowiedź Ljungerud może świadczyć o tym, że niedawno zapowiedziane Crusader Kings III pojawi się także na konsolach? A może kolejne starsze tytuły (podobnie jak Stellaris) od Paradox Interactive doczekają się portów? Wszystko na to wskazuje, jednak na jakiekolwiek dalsze oficjalne wiadomości na ten temat będziemy musieli jeszcze poczekać.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.