Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 października 2019, 09:47

Overwatch 2 skopiuje Fortnite Chapter 2 i zastąpi "jedynkę"?

Pojawiły się nowe plotki odnośnie Overwatch 2. Według nich gra nie będzie dostępna równolegle z pierwszą częścią. Zamiast tego zastąpi pierwowzór, a cała społeczność zostanie automatycznie przeniesiona do drugiej odsłony cyklu. Ponadto w planach jest przestawienie marki na model free-to-play.

Tegoroczny BlizzCon ruszy 1 listopada. Wtedy przekonamy się, czy te wszystkie doniesienia są prawdziwe. - Overwatch 2 skopiuje Fortnite Chapter 2 i zastąpi "jedynkę"? - wiadomość - 2019-10-28
Tegoroczny BlizzCon ruszy 1 listopada. Wtedy przekonamy się, czy te wszystkie doniesienia są prawdziwe.

Wczoraj pisaliśmy o plotkach odnośnie Overwatch 2, czyli kontynuacji popularnej sieciowej strzelanki z 2016 roku. Teraz pojawiły się nowe spekulacje, które sugerują, że studio Blizzard Entertainment ma dosyć zaskakujące plany odnośnie tego projektu.

Według najnowszych plotek, Overwatch 2 ma zastąpić pierwszą część, która przestałaby być dostępna w momencie premiery kontynuacji. Źródłem tych informacji jest fan o ksywce Metro_OW. To dobrze poinformowana osoba, której wcześniejsze doniesienia odnośnie gier Blizzarda wielokrotnie okazywały się prawdziwe.

Metro_OW porównuje plany Blizzarda do zmiany, jaka zaszła w przypadku Fortnite, które zostało zastąpione przez Fortnite: Chapter 2. W przypadku Overwatch 2 metamorfoza ma być jednak znacznie większa. Gra wykorzysta nowy silnik graficzny. Tryb PvP zostanie gruntownie przebudowany, a do tego dojdą potyczki PvE przeciwko wrogom kierowanym przez sztuczną inteligencję. Nie będzie więc to aktualizacja, a kompletnie nowa produkcja.

Według Metro_OW autorzy chcą porzucić pierwsze Overwatch i przestawić graczy na drugą część po to, aby nie ryzykować podzielenia społeczności na dwie grupy. Byłaby to również dobra okazja do odzyskania zainteresowania osób, które wcześniej bawiły się w tę grę, ale potem dały sobie z nią spokój.

Oczywiście taka strategia zadziała tylko, jeśli Overwatch 2 udostępnione zostanie za darmo posiadaczom pierwszej części. Co ciekawe Metro_OW twierdzi, że Blizzard planuje przejście na model free-to-play. Nie wie jednak, czy taki los spotka pierwsze Overwatch, czy też deweloperzy poczekają z tym do momentu zastąpienia gry przez kontynuację, co ma nastąpić w przyszłym roku.

Z doniesień Metro_OW najbardziej zaskakująca jest nowina, że obecnie Blizzard nie ma w planach umożliwienia graczom przeniesienia postępów i skórek z Overwatch do Overwatch 2. To jednak może ulec zmianie, gdyż trudno sobie wyobrazić, aby takie posunięcie nie wywołało wściekłości społeczności, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że pierwsze Overwatch przestałoby być dostępne wraz z premierą „dwójki”.

Warto dodać, że także serwis ESPN opublikował artykuł o Overwatch 2, w którym powołuje się na dokumenty przygotowane na imprezę BlizzCon. Według tego źródła w trybie PvE czwórka graczy połączy siły przeciwko sztucznej inteligencji, a jedna z misji rozgrywać się będzie w Rio de Janeiro. Ponadto w planach jest dodatkowy wariant PvP nazwany Push, a wśród jego map znajdzie się poziom osadzony w Toronto. Nie jest jednak do końca jasne, czy ten tryb zadebiutuje dopiero w Overwatch 2, czy też trafi do pierwszej części.

Pozostałe informacje podawane przez ESPN pokrywają się z wczorajszymi doniesieniami Metro_OW, co zwiększa szanse na to, że najnowsze doniesienia z tego źródła okażą się prawdziwe.

Przypomnijmy, że Overwatch zadebiutowało 24 maja 2016 roku na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Natomiast w tym miesiącu projekt trafił wreszcie na Nintendo Switch.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Overwatch – Blizzard pozamiatał
  3. Overwatch - poradnik do gry
  4. Wszystko o Overwatch