Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 13 marca 2015, 11:10

autor: Adrian Werner

Outwitters – popularna strategia taktyczna trafiła na Androida

Po trzech latach od premiery na iOS doczekaliśmy się wreszcie premiery androidowej wersji Outwitters, czyli popularnej turowej strategii nastawionej na tryb multiplayer. Dodatkowo gra została zaktualizowana do wersji 2.0.

Krok po kroku Android nadrabia zaległości growe sprzed lat. Najnowszym klasykiem z iOS, który wreszcie doczekał się konwersji na system firmy Google jest turowa strategia Outwitters. Produkcja zadebiutowała w App Store w 2012 roku, ale od tego czasu praktycznie nic się nie zestarzała.

Na obu platformach gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami. Został on zrealizowany bardzo sprawiedliwie. Za prawdziwe pieniądze dokupujemy bowiem wyłącznie nowe frakcje oraz mapy. Nie ma za to możliwości nabycia niczego, co ułatwiałoby odnoszenie zwycięstw.

Autorzy Outwitters nie zawracali sobie głowy opracowywaniem żadnej kampanii – zamiast tego gra oferuje wyłącznie potyczki multiplayer. Zabawa sprowadza się do toczenia turowych potyczek na niewielkich planszach złożonych z heksów. Na raz na jednej planszy może się bawić maksymalnie czterech graczy. Każdy z nich dysponuje bazą i musi ją bronić oraz próbować zniszczyć centra dowodzenia pozostałych uczestników bitwy.

Gra koncentruje się głównie na taktycznej stronie zabawy. Wątki strategiczne ograniczone zostały tylko do prostego szkolenia jednostek. Mapy są małe, zwłaszcza gdy szaleją na nich cztery strony, co wymuszą dużą agresywność i jednoczenie powoduje, że każdy błąd jest bardzo kosztowny. Kluczową rolę odgrywają także liczne umiejętności specjalne kierowanych przez nas oddziałów.

Warto na koniec dodać, że autorzy nie przenieśli jedynie na Androida gry z 2012 roku. Zamiast tego opracowali na obie platformy wersję 2.0 swojego dzieła. Przynosi ona liczne ulepszenia interfejsu, zoptymalizowany silnik z szybszym wczytywaniem danych oraz przerobiony kod rozgrywek multiplayer, pozwalający na wspólną zabawę użytkownikom systemów iOS i Android.