Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lipca 2013, 17:11

autor: qjin

Outlast - pierwszoosobowy survival horror na PC we wrześniu

Ujawniono datę premiery gry Outlast – survival horror studia Red Barrels zadebiutuje na pecetach na początku września tego roku. Tytuł ukaże się w przyszłym roku także na PlayStation 4.

Outlast wyjdzie na światło dzienne już na początku września tego roku - Outlast - pierwszoosobowy survival horror na PC we wrześniu - wiadomość - 2013-07-24
Outlast wyjdzie na światło dzienne już na początku września tego roku

Niezależne studio Red Barrels, w którego skład wchodzą ludzie odpowiadających za m.in. serię Prince of Persia czy Uncharted, długo wstrzymywało się z ogłoszeniem daty wydania swojej pierwszej produkcji. Wcześniej wiedzieliśmy się, że Outlast, bo o niej mowa, zostanie opublikowany latem tego roku. Teraz ujawniono, że gra pojawi się na platformie Steam 4 września 2013 roku w cenie 19,99 dolarów lub euro (w zależności od regionu).

W grze zwiedzimy zakątki tajemniczego ośrodka, w którym natrafimy na takie maszkary - Outlast - pierwszoosobowy survival horror na PC we wrześniu - wiadomość - 2013-07-24
W grze zwiedzimy zakątki tajemniczego ośrodka, w którym natrafimy na takie maszkary
Outlast w skrócie:
  • Rasowy survival horror z przygnębiającym klimatem i z rozgrywką skoncentrowaną na zagadkach i eksploracji
  • Niezależne studio Red Barrels to weterani takich firm jak EA, Ubisoft czy Naughty Dog
  • Premiera 4 września na PC. Wersja na PS4 – początek 2014 roku

Outlast, zapowiedziane oficjalnie w październiku ubiegłego roku, to horror ukazany z perspektywy pierwszej osoby. Mimo że to debiutancki projekt zespołu Red Barrels, to pracują nad nimi weterani takich firm jak Ubisoft, Electronic Arts czy Naughty Dog. Akcja gry przeniesie nas do Stanów Zjednoczonych, a dokładnie do stanu Kolorado, gdzie opustoszały szpital psychiatryczny przemianowano na tajemniczy ośrodek badawczy. Milesa Upshura, bohatera gry, doszły słuchy, że dzieją się tam niestworzone historie – postanawia więc potwierdzić prawdziwość tych pogłosek.

Gra – wzorem chociażby Amnesii – położy nacisk na elementy przygodowo-eksploracyjne, a w mniejszym stopniu skoncentruje się na walce. Po zapoznaniu się ze zwiastunami rozgrywki (vide ten zamieszczony w newsie), można śmiało napisać, że sugestywny i mroczny klimat będziemy mieli jak w banku. Po więcej szczegółów na temat tej produkcji odsyłamy Was do tego newsa.

Przygnębiający klimat mamy gwarantowany - Outlast - pierwszoosobowy survival horror na PC we wrześniu - wiadomość - 2013-07-24
Przygnębiający klimat mamy gwarantowany

Autorzy gry mają w planach również edycję przeznaczoną na PlayStation 4 – jej debiut został ustalony na początek 2014 roku. Termin zostanie zapewne uściślony po wydaniu obecnie priorytetowej wersji pecetowej.