Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 sierpnia 2015, 11:37

autor: Góral

Otherland - polskie MMORPG ukaże się 26 sierpnia w Early Access

Krakowskie studio Drago Entertainment poinformowało, że zapowiedziane jeszcze w 2008 roku MMORPG Otherland ukaże się w ramach Steam Early Access 26 sierpnia. Pełna wersja planowana jest na początek przyszłego roku.

Krakowskie studio Drago Entertainment poinformowało, że zapowiedziane jeszcze w 2008 roku MMORPG Otherland ukaże się w ramach Steam Early Access 26 sierpnia. Dodatkowo zdradzono, że najwięksi fani produkcji, którzy towarzyszą jej od dawna, przesyłali twórcom swoje wskazówki (tytuł w 2014 roku doczekał się zamkniętej bety) itd. mogą liczyć na specjalne DLC, jednak szczegóły na ten temat poznamy kiedy indziej.

Sporo osób zapewne w ogóle nie słyszało o tym projekcie, więc zdecydowanie warto go przybliżyć. Jak wspomniałem wcześniej został on zapowiedziany siedem lat temu, jednak proces produkcji, którym zajmowało się singapurskie studio RealU, nie przebiegał zbyt dobrze. Doszło nawet do tego, że studio zostało zamknięte w 2013 roku i przyszłość Otherland zawisła na włosku. Na szczęście w październiku 2014 roku dowiedzieliśmy się, że pracę nad tytułem przejęła ekipa Drago Entertainment i wydaje się, że wszystko jest na dobrej drodze do ukończenia tego ciekawie zapowiadającego się projektu. Premiera pełnej wersji ma się odbyć na początku przyszłego roku.

Otherland - polskie MMORPG ukaże się w 26 sierpnia w Steam Early Access - ilustracja #1
Otherland w skrócie:
  • Gatunek: MMORPG
  • Deweloper: Drago Entertainment
  • Platformy sprzętowe: komputery PC
  • Data premiery: 26 sierpnia 2015 roku (Steam Early Access)

Otherland będzie grą MMORPG opartą na twórczości amerykańskiego pisarza Tada Williamsa. Gracze trafią do świata, w którym codziennemu życiu ludzi towarzyszy rzeczywistość wirtualna. Twórcy obiecują cztery klasy postaci, mnóstwo umiejętności, emocjonującą walkę, której bliżej do zwykłych gier akcji, niż tytułów MMORPG oraz piękną grafikę, stworzoną przy użyciu technologii Unreal Engine. Jak to wszystko sprawdza się „w praniu” przekonamy się już za niecałe dwa tygodnie.

Studio Drago Entertainment powstało w 1998 roku. Firma nie ma na swoim koncie wielkich hitów, ale część graczy może kojarzyć ją z takich produkcji jak Cold Zero: Ostatni Sprawiedliwy i Oil Tycoon 2.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Otherland

Otherland