Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Oil Tycoon 2 (PC)
OkładkaOil Tycoon 2 (PC)

Oil Tycoon 2 PC

Oil Tycoon 2 to druga odsłona gry strategiczno-ekonomicznej, która pozwalała graczom na zbudowanie olbrzymiego koncernu wyspecjalizowanego w handlu ropą naftową, bardzo często nazywaną przecież „czarnym złotem”.

Strategiczne | ekonomiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Oil Tycoon 2 Premiera PC

13lutego2005

pudełko PL

14kwietnia2005

producent: Drago Entertainment wydawca: East Entertainment Media wydawca PL: OniGames Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Oil Tycoon 2 to druga odsłona gry strategiczno-ekonomicznej, która pozwalała graczom na zbudowanie olbrzymiego koncernu wyspecjalizowanego w handlu ropą naftową, bardzo często nazywaną przecież „czarnym złotem”. Opisywana produkcja, jak przystało na prawdziwy sequel, cechuje się znacznie większym rozbudowaniem rozgrywki oraz lepszą oprawą audio-wizualną w porównaniu do poprzedniczki.

Program posiada pięć różnych trybów rozgrywki, włączając w to: kampanię dla pojedynczego gracza, opcje rozgrywki wieloosobowej oraz możliwość przechodzenia pojedynczych misji. Decydując się na zmagania w trybie singleplayer, grający dostają do przejścia 18 historycznych i współczesnych scenariuszy, fabularnie rozpoczynających się od końca dziewiętnastego wieku (era Johna „Anakondy” Rockefellera i olbrzymiego boomu na ropę), a kończących się na czasach obecnych, gdzie mamy do czynienia z ciągle rosnącymi cenami tego surowca. Na początku posiadamy jedynie niewielką firmę nadzorującą jedną stację benzynową, zaś pierwsze zadania oznaczają zapewnienie regularnych dostaw benzyny dla klientów indywidualnych. Rozwój technologiczny ludzkości bardzo szybko wymusza jednak na graczach udoskonalenie form dystrybucji surowca i zbudowanie prawdziwej sieci punktów sprzedaży, tak by skutecznie pokryć zapotrzebowanie na surowiec późniejszych okrętów transportowych, ciężarówek, czy samolotów.

Rozwój koncernu zależy głównie od naszego zarządzania. Nie wystarczy tylko budowanie sieci stacji, koniecznie jest także dbanie o nastroje panujące wśród załogi, szukanie coraz to nowszych rynków zbytu, ubieganie konkurencji w kluczowych częściach świata, jak również pilnowanie ekologicznego systemu miejsc, w pobliżu których znajdują się nasze zakłady paliwowe (m.in. 10 największych miast w stylu Los Angeles i Tokio). Podczas rozgrywki należy uważać, by w budowaniu naszego ekonomicznego imperium nie przeszkodziły takie wydarzenia jak I i II Wojna Światowa (bombardowanie miast oraz zbiorników z paliwem), naturalne katastrofy w postaci powodzi czy trzęsienia ziemi, a także inne, niepożądane przez nikogo wypadki (awarie tankowców, pożary, etc.).

  • Dwie możliwości obserwowania rozgrywki: widok globalny lub z poziomu wybranego miasta.
  • Ponad 100 szybów wydobywczych ropy na całym świecie do przejęcia.
  • Ponad 300 modeli budynków czy animacji pojazdów (samochody, tankowce, ciężarówki).
  • 70 opcji rozwoju technologicznego na przestrzeni dwóch wieków.
  • Dopracowany, trójwymiarowy silnik o nazwie Oxgyene, odpowiadający za generowanie efektów graficznych (dowolna rotacja kamery, etc).
  • Intuicyjny interfejs pozwalający na ogarnięcie wszystkich elementów związanych z zarządzaniem olbrzymim koncernem.

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 149 głosów czytelników.

Oil Tycoon 2 cena w dniu premiery: 9,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Oil Tycoon 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.