Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 sierpnia 2020, 15:35

autor: Froozyy

Oszuści i wredni gracze utrudniają zabawę w Fall Guys

Zabawa w Fall Guys nie zawsze należy do przyjemnych. Niedzielni gracze często muszą radzić sobie z oszustami czy też zwykłymi osobami, które utrudniają każdemu rozgrywkę. Do tego dochodzą również problemy z serwerami; głównie u użytkowników konsol PS4.

Oszuści i wredni gracze - oto, z czym trzeba sobie radzić w Fall Guys - ilustracja #1
Gracze Fall Guys nie mają łatwo.

Dokładnie 20 dni temu oficjalnie zadebiutowało Fall Guys: Ultimate Knockout, czyli produkcja, której ogromny i praktycznie natychmiastowy sukces zaskoczył wielu z nas. Przyjemna dla oka oprawa graficzna, banalny i jednocześnie świeży pomysł na rozgrywkę, urocze żelkopodobne postacie i zainteresowanie streamerów tą produkcją – oto idealny przepis na sukces. Niecały tydzień po premierze Fall Guys znajdowało się już u 2 mln graczy na Steamie, a od 14 dni tytuł ten jest również jednym z najchętniej oglądanych na Twitchu.

Czym jest Fall Guys?

Fall Guys: Ultimate Knockout to nietypowa produkcja z gatunku battle royale, w której gracze, wcielając się w nieporadne postacie, walczą na torach przeszkód o dostanie się do kolejnego etapu teleturnieju. Wygrywa ten, kto jako ostatni zostanie przy życiu w finalnej rundzie.

Jednak zabawa w Fall Guys nie zawsze należy do przyjemnych. Gracze niestety często muszą mierzyć się z cheaterami czy też niestabilnymi serwerami. Są na szczęście także momenty, które przywracają wiarę w społeczność graczy. Przyjrzyjmy się zatem, z czym trzeba sobie radzić na co dzień w Fall Guys.

Cheaterzy

Na łamach naszego serwisu mogliście przeczytać już wiadomość o pewnym cheaterze, który mimo oszukiwania nie potrafił wygrać. Niestety takich graczy (oszukujących) w Fall Guys jest całkiem sporo i mimo że może wywoływać to frustrację, społeczność w końcu znalazła sposób na to, jak sobie z nimi radzić. O ile na mapach, na których walczy się w pojedynkę, niewiele można zdziałać, tak w grach drużynowych sporo zależy od całego zespołu. Tak więc gracze, u których w ekipie znalazł się cheater, po prostu zaczynają sabotować własne zwycięstwo tylko po to, by oszust razem z nimi nie awansował do kolejnej rundy, a pozostali mogli bawić się w spokoju.

Dochodzi do sytuacji, w których cała drużyna strzela piłką do własnej bramki czy też wyrzuca jajka ze swojego koszyka. Wszystko po to, aby przegrać i wraz ze sobą na dno pociągnąć cheatera. Różne klipy z takich akcji w ostatnich dniach podbijają Reddita i trudno się temu dziwić – w końcu kto z nas nie lubi, gdy cheaterzy ponoszą porażkę.

Hope in humanity restored from r/FallGuysGame

Wredni gracze

W Fall Guys znajdziecie również inny typ graczy, którzy potrafią napsuć krwi podczas zabawy. Są to osoby, dla których nie liczy się zwycięstwo, ale za główny cel postawiły sobie uprzykrzanie rozgrywki innym. Robią to na rożne sposoby – np. stojąc przed linią mety i upewniając się, że to akurat Ty nie dobiegniesz do niej przed pozostałymi, czy też po prostu spychając Cię z najtrudniejszych przeszkód (mem obrazujący sytuację znajdziecie poniżej).

Są też i tacy, którzy na końcu mapy czekają na gracza chcącego zakwalifikować się jako jeden z ostatnich, aby tuż przed jego twarzą przebiec linię mety i tym samym wyeliminować go z gry, co zresztą świetnie obrazuje poniższe wideo.

Na szczęście gracze również na takich delikwentów znajdują sposoby. W myśl zasady „skoro ja nie wygram, to ty też nie” często jedna osoba poświęca się, aby przytrzymać postać, która uprzykrza grę pozostałym, i razem z nią przegrywa (a czasem udaje się wyeliminować takiego gracza i nawet samemu awansować dalej).

I took care of him boys from r/FallGuysGame

Problemy z serwerami

Chyba nie ma gorszego uczucia niż to w momencie, w którym idzie nam świetnie, ale po zakwalifikowaniu się do następnej rundy (a czasem i nawet po zwycięstwie) wyskakuje informacja o rozłączeniu z serwerem gry. Pomijając nawet problemy Fall Guys w dniu premiery, to gracze wciąż narzekają na losowe błędy niepozwalające na kontynuowanie zabawy. Warto jednak wiedzieć, że borykać się z nimi muszą głównie użytkownicy PS4. Pecetowi gracze nie mają z tym aż tak dużego problemu.

Jeśli gracie w Fall Guys, to nie bójcie się podzielić ciekawymi sytuacjami z Waszych rozgrywek – może Wam też udało się pokonać jakiegoś cheatera? Na koniec przypominamy, że podczas transmisji otwierającej wirtualne targi gamescom 2020 zobaczymy pierwszą zapowiedź drugiego sezonu gry Fall Guys.