Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 sierpnia 2020, 15:15

Przyszłość Escape from Tarkov - ręczny kompas i spersonalizowane kamizelki

Nikita Bujanow ze studia Battlestate Games opublikował na Reddicie post, w którym opisuje stan prac nad rozwojem Escape from Tarkov. Dowiedzieliśmy się między innymi, że wraz z patchem 12.8 w grze pojawi się ręczny kompas, którego nie będzie można ukraść.

PRZYSZŁOŚĆ EFT TO:
  1. patch 12.8, którego jedną z atrakcji będzie ręczny kompas (w planach jest również taki przyczepiany na nadgarstek);
  2. nowa lokacja oraz poprawki w starych;
  3. funkcja personalizacji kamizelek taktycznych;
  4. lepsza optymalizacja i kolejne bany dla oszustów.

Znajdująca się obecnie we wczesnym dostępie pierwszoosobowa strzelanka MMO Escape from Tarkov stale zyskuje na popularności. Zaufanie graczy wzbudza chociażby fakt, że studio Battlestate Games stara się regularnie rozwijać swój tytuł i konsekwentnie, ze wsparciem społeczności, prowadzić go w stronę oficjalnej premiery. Ostatnio w serwisie Reddit przedstawiciel rosyjskiej ekipy, Nikita Bujanow, podzielił się informacjami, nad czym obecnie prowadzone są prace i jakich nowości możemy się wkrótce spodziewać w tytule.

Przyszłość Escape from Tarkov - ręczny kompas i spersonalizowane kamizelki - ilustracja #1
Jaka przyszłość czeka EfT?

Przede wszystkim zespół intensywnie pracuje nad kolejną większą aktualizacją do gry, oznaczoną numerem 12.8. Jedną z jej atrakcji będzie ręczny kompas. Co istotne, ma on funkcjonować na podobnej zasadzie co nóż, czyli zawsze będzie on w ekwipunku i nie pojawi się możliwość okradzenia z niego innego gracza. Warto zaznaczyć, że twórcy planują także dodanie kompasu przyczepianego na nadgarstek. Jest to jednak pieśń przyszłości.

W patchu znajdą się też poprawki rozmaitych błędów oraz szereg różnorakich funkcji ułatwiających życie (w tym takich zasugerowanych przez samych graczy). Szczegóły nie są niestety znane, tak samo jak dokładna data premiery aktualizacji. Ma ona jednak nastąpić już „wkrótce”.

Równolegle 90% zespołu artystów oraz projektantów poziomów w studiu Battlestate Games zajmuje się zapowiedzianą w czerwcu tego roku nową lokacją w EfT – Streets of Tarkov (via PCGamesN). Zanim jednak zadebiutuje ona w grze, pewnych poprawek doczekają się już obecne mapy. Bujanow nie zdradził, które konkretnie, lecz użytkownicy Reddita spekulują, że może chodzić o Woods lub Factory.

Przyszłość Escape from Tarkov - ręczny kompas i spersonalizowane kamizelki - ilustracja #2
Twórcy Escape from Tarkov nie zamierzają próżnować.

To jeszcze nie wszystko. Według słów Bujanowa, wystartowały prace nad możliwością personalizacji kamizelek taktycznych. Twórca zdradził, że jest to jedna z jego ulubionych funkcji. Będzie ona ogromna, lecz trzeba będzie trochę poczekać, zanim trafi do gry.

Poza tym cały czas toczą się prace nad warstwą czysto techniczną Escape from Tarkov. Twórcy zajmują się optymalizacją, stabilnością serwerów itp. Dodatkowo wciąż trwa walka z oszustami. Ekipa Battlestate Games twierdzi, że udało jej się wyrzucić 99,9% cheaterów. Nie rozwiązuje to jednak problemu całkowicie. Dlatego też Bujanow prosi społeczność, by zgłaszała wszelkie podejrzane zachowania.

Przyszłość Escape from Tarkov rysuje się zatem całkiem interesująco. Jeśli chcecie być jej częścią, to możecie uzyskać dostęp do wczesnej wersji gry, kupując ją w ramach przedsprzedaży. Standardowa edycja tytułu kosztuje 34,99 euro (około 154 złote). Przypominamy, że produkcja jest dostępna wyłącznie na PC.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Escape from Tarkov
  2. Escape from Tarkov – kompendium wiedzy

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej