Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 24 sierpnia 2020, 14:27

autor: Karol Laska

Reżyser Johna Wicka chciałby nakręcić konkretny film w świecie Marvela

Chad Stahelski, autor serii filmowej John Wick, przyznał w jednym z wywiadów, że byłby zainteresowany nakręceniem dzieła w uniwersum Marvela. Podał nawet tytuł, który interesuje go najbardziej.

Reżyser Johna Wicka chciałby nakręcić konkretny film w świecie Marvela - ilustracja #1
John Wick to tylko jeden z przystanków w karierze Stahelskiego.

John Wick a Marvel Cinematic Universe – dwa różne światy, które łączy jedna szczególna cecha, jaką jest umiłowanie eskapistycznej akcji. Kochamy te filmy właśnie za to, jak bardzo potrafią oderwać nas od rzeczywistości i wciągnąć w wir fikcyjnych, często spektakularnych wydarzeń. Okazuje się, że superbohaterskim przygodom daje się czasem ponieść reżyser Johna Wicka, Chad Stahelski. Mówi on w wywiadzie udostępnionym na portalu Comicbook:

Nie jestem wielkim fanem superbohaterów, ale dużą radość dają mi filmy z ich udziałem. Kocham Avengers. Uwielbiam także Kapitana Amerykę. Podoba mi się też autorskie podejście Jamesa Gunna do Strażników Galaktyki. Jest jeszcze Thor: Ragnarok, który bardzo mnie rozbawił i to w taki inteligentny sposób.

Twórca przyznał się też do tego, że bardzo chciałby współtworzyć uniwersum filmowe Marvela. Zależy mu szczególnie na nakręceniu nadchodzącej produkcji pod tytułem Blade:

Jeżeli taka okazja kiedykolwiek się pojawi, to ją wykorzystam. A projekt, który najbardziej mnie kręci to zdecydowanie Blade, ponieważ odczuwam z jakiegoś powodu wielki potencjał w filmie akcji, który skupiłby się na wampirzych sztukach walki. To jeden z tych tworów, którymi można by się pobawić na wiele sposobów.

Na ten moment wiemy, że MCU ma w planach stworzenie Blade’a, a główną rolę w produkcji odegra dwukrotny zdobywca Oscara, Mahershala Ali. Premiera filmu jest wstępnie zaplanowana na 2022 rok. Ale czy Chad Stahelski stanie za kamerą dzieła? Na razie ma podpisany kontrakt na dwa kolejne tytuły z serii John Wick. Co prawda czwarta i piąta część są kręcone jednocześnie, ale wcześniej niż w 2022 roku ich nie zobaczymy.