Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2020, 12:59

autor: Froozyy

Fall Guys sukcesem mimo bombardowania recenzji i problemów z serwerami

Wczorajsza premiera nowej produkcji sieciowej - Fall Guys: Ultimate Knockout - okazała się sporym sukcesem. Nie obeszło się jednak bez problemów z serwerami i fali negatywnych ocen wystawianych przez graczy.

Fall Guys sukcesem mimo bombardowania recenzji i problemów z serwerami - ilustracja #1
Premiera Fall Guys mimo problemów okazała się sukcesem.

Wczoraj zadebiutowała nowa zyskująca na popularności produkcja sieciowa – Fall Guys: Ultimate Knockout. To nietypowy tytuł z gatunku battle royale, w którym jako nieporadne postacie walczymy na rozmaitych planszach (zazwyczaj w postaci torów przeszkód) przeciwko innym o dostanie się do kolejnego etapu. Gra cieszyła się sporym zainteresowaniem już podczas zamkniętej bety, ale wczorajsza premiera zaskoczyła nawet samych twórców.

Chętnych do gry było tak dużo, że serwery najzwyczajniej w świecie nie wyrabiały. Przez to część graczy nie mogła w ogóle wziąć udziału w rozgrywce, co spotkało się z falą wystawiania negatywnych ocen produkcji na platformie Steam. Twórcy za pośrednictwem Twittera informowali, że robią, co mogą, aby wszystko działało sprawnie i prosili, by nie wystawiać opinii grze przed zagraniem. Na szczęście wszystko szybko wróciło do normy, w tym oceny graczy – obecnie na ponad 11 tys. wystawionych na Steamie 81% z nich jest pozytywna.

Przypomnijmy, że Fall Guys nie jest produkcją darmową. Zakupicie ją w cenie 71,99 złotych na platformie Steam, gdzie tytuł ten w przeciągu jednego dnia stał się bestsellerem. Jak poinformowali twórcy, w grze na obu platformach (tj. PC i PS4) w jednym momencie bawiło się wczoraj nawet 120 tys. użytkowników, a łącznie pojawiło się ich ponad 1,5 mln.

Gracze zgodnie przyznają, że gra ma spory potencjał, a jej siła tkwi w prostocie. Ważne jednak będzie regularne aktualizowanie jej zawartości, by tytuł zbyt szybko się nie znudził. Subskrybenci abonamentu PS Plus otrzymali Fall Guys w ramach sierpniowej oferty.