Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 stycznia 2016, 08:55

autor: Adrian Werner

Ostatnie godziny zimowej wyprzedaży w Steam

Dzisiaj o 19:00 dobiegnie końca zimowa wyprzedaż w serwisie Steam. Przy okazji studio Valve pochwaliło się, że w szczytowym momencie minionego weekendu z usługi korzystało ponad 12 mln osób jednocześnie, co stanowi nowy rekord.

To ostatnie godziny promocji. - Ostatnie godziny zimowej wyprzedaży w Steam - wiadomość - 2016-01-04
To ostatnie godziny promocji.

Koniec zimowej promocji

Dzisiaj o godzinie 19:00 zakończy się zimowa wyprzedaż w serwisie Steam, więc jeśli chcecie skorzystać z okazji, to radzimy się pospieszyć. Trzeba przyznać, że tegoroczna promocja była zdecydowanie mniej emocjonująca niż w poprzednich latach. Firma Valve zdecydowała się bowiem na zniesienie krótkoterminowych przecen i wszystkie obniżki obowiązywały przez cały okres promocji. Nie było więc powodu, aby co kilka godzin odwiedzać serwis, a wydawcy i deweloperzy byli mniej chętni do oferowania bardzo atrakcyjnych okazji.

Kolejny rekord pobity

Mimo to firma Valve nie ma powodów do narzekań. Jej pracownicy pochwalili się bowiem, że pobito rekord ilości użytkowników jednocześnie korzystających ze Steam. W miniony weekend aż 12,33 milionów osób było bowiem zalogowanych w tym samym czasie. Dla porównania, w zeszłym roku w szczytowym momencie było to „tylko” 8,5 mln, co pokazuje, że serwis cały czas rozwija się w bardzo szybkim tempie.

W momencie bicia najnowszego rekordu największą popularnością wśród grających cieszyły się następujące produkcje:

1. Dota 2

2. Counter-Strike: Global Offensive

3. Fallout 4

4. Grand Theft Auto V

5. Football Manager 2016

Wyprzedażowe zabawy i problemy

Warto dodać, że podczas zimowej wyprzedaży pracownicy studia Valve zorganizowali dla fanów zabawę, w ramach której najbardziej dociekliwi użytkownicy mogli dokopać się do ciekawych informacji i plików audio. Na razie nie wiadomo, czego one dotyczą, choć wszyscy liczymy, że są one wskazówkami sugerującymi rychłe ujawnienie Half-Life 3.

Na koniec przypomnijmy, że zimowa wyprzedaż nie obyła się bez problemów. W wyniku błędu systemu chroniącego serwis Steam przed atakami DDoS przez krótki czas logujący się użytkownicy otrzymywali dostęp do informacji z cudzych kont. Valve uspokaja jednak, że nie objęły one danych potrzebnych do wykonywania jakichkolwiek transakcji.

  1. Steam – oficjalna strona usługi