Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lipca 2024, 18:20

autor: Maciej Gaffke

Ostatnia ogromna aktualizacja do Total War: Pharaoh wreszcie ma datę premiery. Dynasties wzbogaci strategię o nowe stronnictwa, regiony, kultury i mechaniki

Wiemy już, kiedy zadebiutuje aktualizacja Dynasties do strategii Total War: Pharaoh. Twórcy zaprezentowali klimatyczny trailer i przypomnieli, co takiego wprowadzi nadchodzący update.

Źródło fot. Creative Assembly
i

Zapowiedziany na początku maja ogromny update do Total War: Pharaoh wreszcie otrzymał datę premiery. Na nową zawartość poczekamy jeszcze nieco ponad dwa tygodnie – aktualizacja Dynasties zadebiutuje bowiem 25 lipca 2024 r. i będzie ostatnim etapem rozwoju omawianej strategii.

Total War: Pharaoh otrzyma masę nowości

Tak jak studio Creative Assembly wcześniej ogłosiło, do zabawy wprowadzonych zostanie 25 małych stronnictw oraz regiony Mezopotamii i Morza Egejskiego. Razem z nimi pojawią się też 4 nowe kultury: Babilon, Asyria, Mykeny i Troja, a także świeża mechanika walki, która powinna uszczęśliwić wiernych fanów serii Total War.

Chodzi o tzw. system śmiertelności, dzięki któremu jednostka na polu bitwy może zginąć od jednego uderzenia wręcz lub strzału z dystansu. Oczywiście jeśli wojownik ma wyższe statystyki, to trzeba bardziej się postarać, aby go wykończyć.

Pojawi się też ponad 125 świeżych i odnowionych jednostek (w tym wyczekiwana przez graczy kawaleria) oraz 168 osad na mapie. Aktualizacja wprowadzi również tytułowy system dynastii, polegający na dziedziczeniu dobytku po zmarłych władcach. Poza tym twórcy nie zapomnieli o standardowych poprawkach błędów.

Dynasties to ostatni update z nową zawartością

Jeśli po dokładnym sprawdzeniu wszystkich nowości, jakie trafią do Total War: Pharaoh pod koniec lipca, będziecie czekać na kolejną porcję świeżej zawartości, mocno się rozczarujecie. Firma Creative Assembly w odpowiedzi na pytania fanów ujawniła, że Dynasties to ostatni zaplanowana aktualizacja dla „Faraona”.

To ostatnia zaplanowana zawartość dla Pharaoh, dlatego daliśmy z siebie wszystko w Dynasties! Jesteśmy bardzo dumni z tego, co zespół stworzył dla osób lubiących nasze gry.

Dodajmy na koniec, że do 11 lipca na Steamie możecie kupić tę odsłonę Total War w niższej cenie. Za „Faraona” obecnie należy zapłacić 113,89 zł (standardowa cena to 169,99 zł).

  1. Recenzja Total War: Pharaoh – egipskie wakacje bez all inclusive

Maciej Gaffke

Maciej Gaffke

W GRYOnline.pl zajmuje się głównie newsowaniem. Ukończył filologię polską (I stopień) oraz krajoznawstwo i turystykę historyczną (II stopień) na Uniwersytecie Gdańskim, co wiążę się z jego innymi, „pozagrowymi” zainteresowaniami – historią, książkami, podróżami. Jeśli zaś chodzi o same gry wideo – kiedyś wielbiciel FPS-ów, teraz nawrócony na przygodowe gry akcji. Poza tym interesuje się też bijatykami (szczególnie Mortal Kombat), RPG-ami oraz wszystkimi tytułami nastawionymi na pojedynczego gracza. Od czasu do czasu lubi również pograć w tenisa, siatkówkę czy piłkę nożną. Dumny mieszkaniec Pomorza i Pucka.

więcej