Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 marca 2015, 11:18

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Ori and the Blind Forest debiutuje na PC i XONE

Tworzona przez cztery lata gra platformowa Ori and the Blind Forest zadebiutowała dziś w wersji na komputery PC i konsolę Xbox One. Tytuł okazał się jednym z najmilszych zaskoczeń bieżącego roku i zgarnął doskonałe oceny niemal w każdym serwisie zajmującym się tematyką gier wideo.

Ori and the Blind Forest w skrócie:
  • Gatunek: platformówka 2D (metroidvania)
  • Deweloper: Moon Studios
  • Wydawca: Microsoft Studios
  • Platformy sprzętowe: PC i XOne
  • Data premiery: 11 marca 2015 roku

Od dziś na komputerach osobistych i konsoli Xbox One można kupić grę platformową Ori and the Blind Forest od zespołu Moon Studios. Deweloper sprawił nam wielką niespodziankę, dostarczając jedną z najlepiej ocenianych produkcji bieżącego roku. Recenzenci wymieniają wśród zalet wszystko jak leci – od znakomitej oprawy graficznej 2D, przez świetne udźwiękowienie, doskonałe sterowanie, aż po sam wzruszający gameplay. Produkcja sama w sobie nie jest przesadnie odkrywcza i większość jej elementów widzieliśmy już w innych grach, ale jako całość wypada po prostu świetnie. Miłośnicy tego typu tytułów nie mają więc innego wyjścia, jak czym prędzej udać się do sklepu Steam lub Xbox Games Store (w momencie pisania niniejszej widomości projekt nie był jeszcze dostępny na Xboksie One) i wydać 19,99 euro (około 82 zł).

Ori and the Blind Forest posiada ręcznie malowaną oprawę graficzną. - Ori and the Blind Forest - znakomita platformówka debiutuje na PC-tach i Xboksie One - wiadomość - 2015-03-11
Ori and the Blind Forest posiada ręcznie malowaną oprawę graficzną.

Wybrane recenzje gry Ori and the Blind Forest:

Ori and the Blind Forest - znakomita platformówka debiutuje na PC-tach i Xboksie One - ilustracja #3Ori and the Blind Forest to dwuwymiarowa platformówka wyprodukowana przez zespół Moon Studios. Projekt powstawał przez blisko cztery lata i opowiada o przygodach tytułowego Oriego – młodego ducha lasu, który musi stawić czoła niebezpieczeństwu zagrażającemu jego domowi. Produkcja, inspirowana jest takimi tytułami jak Super Metroid i A Link to the Past, może się pochwalić wyjątkową oprawą graficzną, opartą na ręcznie malowanych grafikach i rozgrywką z naleciałościami gatunku RPG.