Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 sierpnia 2019, 20:06

autor: "Vergil"

Opóźnienie premiery polskiej wersji podręcznika do The Witcher RPG

Premiera polskiej wersji podręcznika do stołowego RPG-a pod tytułem The Witcher: Gra fabularna została opóźniona. Planując jego termin debiutu, wydawnictwo Copernicus Corporation nie wzięło pod uwagę zaangażowania twórców oryginału w inne projekty.

W maju informowaliśmy Was o tym, że premiera polskiej wersji podręcznika do stołowego RPG-a pod tytułem The Witcher: Gra fabularna odbędzie się w sierpniu. Jak się jednak okazuje, jego debiut został przesunięty na bliżej nieokreśloną przyszłość. W wiadomości wysłanej przez wydawnictwo Copernicus Corporation do osób, które złożyły na niego zamówienie, można przeczytać o powodach tej decyzji:

(...) planowana premiera podręcznika „The Witcher RPG” edycja polska, ma opóźnienie z powodu wydłużających się procedur akceptacji przez licencjodawców. Planując termin premiery nie wzięliśmy pod uwagę zaangażowania tych firm w inne projekty. Jak tylko uzyskamy akceptację i skierujemy podręcznik do druku, powiadomimy o nowym terminie wysyłki. Przepraszam za zaistniałą sytuację (...)

Planując premierę polskiej wersji omawianej gry, firma Copernicus Corporation nie wzięła pod uwagę, że Mike Pondsmith i reszta ekipy R. Talsorian Games będą mocno zajęci pracą nad Cyberpunkiem Red (swoją drogą, jego premiera również uległa opóźnieniu), a także Cyberpunkiem 2077; dość powiedzieć, że ten pierwszy jeszcze w czerwcu zdradził, iż parafrazując klasyka: „nie śpi, bo trzyma pieczę nad tym projektem”.

Na polską wersję podręcznika do RPG-a The Witcher: Gra fabularna przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. - Opóźnienie premiery polskiej wersji podręcznika do The Witcher RPG - wiadomość - 2019-08-27
Na polską wersję podręcznika do RPG-a The Witcher: Gra fabularna przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Polskim graczom nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość. W międzyczasie mogą jednak sięgnąć po dostępny od stycznia, darmowy starter polskiej edycji wiedźmińskiego RPG-a, zawierający informacje na temat świata przedstawionego, skrót opisu mechaniki oraz uproszczony system kreacji postaci. Całość wzbogacono o samouczek pod tytułem Do miarki miarka, będący jednocześnie wstępem do przygotowanej przez wydawnictwo Copernicus Corporation kampanii zatytułowanej Szklana Góra. Poza tym można sprawdzić jeszcze anglojęzyczne The Witcher RPG Easy Mode, czyli uproszczoną, lecz także darmową wersję opisywanej gry.

Choć amerykańscy gracze mogą bawić się przy The Witcher RPG od sierpnia zeszłego roku, można zaryzykować stwierdzenie, że na polską wersję podręcznika warto będzie zaczekać. Oryginał zawierał bowiem mnóstwo niedociągnięć, o których przeczytacie w naszym artykule autorstwa Drauga; poza tym nie wyglądał zbyt ładnie. Firma Copernicus Corporation zamierza zawrzeć w jego polskim wydaniu wszystkie poprawki (przez co będzie on obszerniejszy od pierwowzoru), a także uczynić go przyjemniejszym dla oka.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy R. Talsorian Games
  2. Oficjalna strona internetowa firmy Copernicus Corporation
  3. Wiedźmin RPG pod lupą – czy Witcher: Tabletop Role-Playing Game jest fajne?