Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 czerwca 2012, 16:49

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Ogniem i Mieczem 2: Ku Karaibom – Sienkiewicz kontra piraci

Wygląda na to, że pojawiające się od kilku miesięcy pogłoski o pracach nad kontynuacją „sienkiewiczowskiego” dodatku do gry Mount & Blade okazały się prawdziwe. Serwis CD Action doniósł o zapowiedzi Ogniem i Mieczem 2: Ku Karaibom!

Ogniem i Mieczem 2: Ku Karaibom – Sienkiewicz kontra piraci - ilustracja #1
źródło: http://www.cdaction.pl

Wszystkich, którzy nerwowo rozglądają się za kalendarzem uspokajamy – to nie jest primaaprilisowy żart, a przynajmniej nic na to nie wskazuje. Według informacji serwisu CD Action dewelopingiem Ogniem i Mieczem 2: Ku Karaibom zajmuje się moskiewskie studio Snowbird Games, przy współpracy z twórcami gry Mount & Blade – ekipą TaleWorlds oraz ukraińską grupą moderską Sich, która przygotowała pierwszą część rozszerzenia.

Gracze będą mieli okazję wcielić się w rolę XVII-wiecznego awanturnika i ruszyć na podbój Nowego Świata. W Ogniem i Mieczem 2: Ku Karaibom pojawi się pięć nowych frakcji (Hiszpania, Francja, Anglia, Holandia oraz piraci), a także nowe lokacje i ścieżki kariery dla bohatera. Jedną z głównych atrakcji gry ma być możliwość dowodzenia flotą złożoną z 9 rodzajów okrętów – od szalup po galeony.

Ogniem i Mieczem 2: Ku Karaibom – Sienkiewicz kontra piraci - ilustracja #2

Według zapewnień twórców, od strony strategicznej Ogniem i Mieczem 2: Ku Karaibom przypominać będzie kultową produkcję Sida Meiera – Pirates!. Sporo zmian czeka również wysłużony silnik z Mount & Blade, który przystosowany zostanie m.in. do wyświetlania marynistycznych scen.

Termin premiery Ogniem i Mieczem 2: Ku Karaibom nie został jeszcze ujawniony. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że pierwsze publiczne pokazy gry odbyły się w październiku ubiegłego roku na Ukrainie. Spekulowano wówczas, że tytuł może ukazać się wiosną. Najwyraźniej fanom serii Mount & Blade przyjdzie jednak uzbroić się w cierpliwość.

  1. Strona internetowa studia Snowbird Games
  2. Strona internetowa studia Sich
  3. Oficjalna strona internetowa serii Mount & Blade