Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 października 2010, 10:05

autor: Sarge

Oficjalny start bety Assassin's Creed: Brotherhood

Dzisiaj rozpoczynają się otwarte beta-testy gry Assassin’s Creed: Brotherhood. Wchodząc w posiadanie testowej wersji, możemy sprawdzić w akcji sieciową rozgrywkę wieloosobową, która notabene debiutuje za sprawą najnowszej odsłony cyklu.

Dzisiaj rozpoczynają się otwarte beta-testy gry Assassin’s Creed: Brotherhood. Wchodząc w posiadanie testowej wersji, możemy sprawdzić w akcji sieciową rozgrywkę wieloosobową, która notabene debiutuje za sprawą najnowszej odsłony cyklu.

Początkowo oficjalny start akcji planowano na 13 września, ale termin ten został ostatecznie przesunięty właśnie na dziś. Przypomnijmy, że beta jest przygotowana tylko dla posiadaczy PlayStation 3, a od tygodnia zagrywają się w nią subskrybenci usługi PlayStation Plus.

Najlepszym sposobem na otrzymanie kodu uprawniającego do udziału w becie jest przedpremierowy zakup pełnej wersji w którymś z obsługujących taką promocję sklepów. Jednym z nich jest Sklep Gry-OnLine, gdzie wciąż możecie złożyć stosowne zamówienie i otrzymać odpowiedni dostęp. Oprócz tego kody były rozdawane w licznych konkursach (także na naszej stronie), więc okazji na ich zdobycie nie brakowało.

Oficjalny start bety Assassin's Creed: Brotherhood - ilustracja #1

W becie Assassin’s Creed: Brotherhood możemy sprawdzić dwa tryby rozgrywki sieciowej. W Poszukiwanym (ang. Wanted) każdy z graczy musi zabić innego użytkownika, a jednocześnie samemu przetrwać jak najdłużej na placu boju. Wygrywa ten, kto zdobędzie największą ilość punktów. W Przymierzu (ang. Alliance) wszyscy zostają podzieleni na dwuosobowe drużyny, które muszą się nawzajem wyeliminować w ciągu dwóch rund trwających po cztery minuty. Walki toczymy na dwóch mapach (Rzym i Castel Gandolfo) mogąc wcielić się w jedną z czterech postaci (kat, ksiądz, doktor lub kurtyzana).

Przy okazji zapraszamy do przeczytania naszej relacji z testów multiplayera, opublikowanej na naszych łamach kilka dni temu. Jeszcze przed zagraniem możecie dowiedzieć się tam wielu ciekawych informacji na temat wieloosobowej rozgrywki w tym tytule. Taka forma zabawy okazała się w nim być bardzo grywalna – wygląda więc na to, że jest na co czekać.

Pełna wersja Assassin’s Creed: Brotherhood trafi na półki sklepowe w listopadzie na PlayStation 3 oraz Xboksa 360, podczas gdy użytkownicy pecetów muszą poczekać do początku 2011 roku. Polskim dystrybutorem jest rodzimy oddział firmy Ubisoft, który dostarczy nam wersję z polskimi napisami. W grze po raz drugi wcielimy się w głównego bohatera Assassin’s Creed II – Ezio Auditore de Firenze, który tym razem do pomocy będzie mógł przywoływać innych asasynów.