Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 sierpnia 2020, 12:10

autor: Dameredet

Od RDR2 po The Outer Worlds - oto rekordowy kwartał Take-Two

Firma Take-Two Interactive udostępniła swój raport finansowy za pierwszy kwartał roku fiskalnego 2021 i pochwaliła się naprawdę dobrymi wynikami. Sukcesy święcą m.in. RDR 2, GTA V i NBA 2K20.

Od RDR2 po The Outer Worlds - oto rekordowy kwartał Take-Two - ilustracja #1
T2 ma powód do radości

Take-Two to duży koncern. Pod swoimi skrzydłami ma między innymi Rockstar, 2K Games i Firaxis. Grand Theft Auto V, Red Dead Redemption 2, a także seria Sid Meier's Civilization to dobre gry, jednak szczególnie w przypadku pierwszego tytułu, ich premiery odbyły się dawno temu. Zdawałoby się więc, że najlepsze czasy sprzedażowe mają już za sobą. Nic bardziej mylnego. Ten kwartał finansowy (1 kwietnia - 30 czerwca) przyniósł rekordowe wyniki.

Pandemia koronawirusa przełożyła się na wyniki sprzedaży gier w szczególny sposób. Większość zysków pochodzi z cyfrowej dystrybucji. Firma wygenerowała przychód rzędu $831.3 milionów, z czego $726.2 milionów to zasługa gier w wersji digital. Poskutkowało to zyskiem w postaci $88.5 milionów netto. Najwięcej zarobiły Grand Theft Auto Online, Grand Theft Auto V - 135 milionów kopii, NBA 2K20 – 14 milionów, Red Dead Redemption 2 – 32 miliony kopii i Red Dead Online. Na kolejnych miejscach uplasowały się Borderlands 3 – 10.5 miliona kopii, Sid Meier’s Civilization VI i The Outer Worlds – 2.8 miliona kopii.

Na uwagę zasługuje fakt, że studia Rockstar i 2K Games przeznaczyły 5% zysków z części mikrotranzakcji w grach na cele charytatywne. Zebrano ponad $15 milionów.

Pomimo tych zachwycających wyników w rodzinie Take-Two pojawiła się czarna owca.. CEO T2, Strauss Zelnick, w rozmowie z GamesIndustry.biz określił wyniki Private Division – wydawnictwa odpowiedzialnego za m.in. The Outer Worlds - jako „trochę rozczarowujące”. Mimo tego rozczarowania wydawnictwu powierzono tytuły od Moon Studios, League of Geeks i Roll7.

Ostatnia aktualizacja: 2020-08-04

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach