Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2023, 11:14

autor: Wojciech Bilicki

Od premiery Starfielda minęły niemal trzy miesiące, poznaliśmy liczbę graczy

Poznaliśmy łączną liczbę graczy Starfielda na wszystkich dostępnych platformach. Chociaż zainteresowanie tytułem słabnie, oficjalne wsparcie dla modów może odmienić sytuację.

Źródło fot. Bethesda Softworks
i

Na niedawnej konferencji w ramach brazylijskiego wydarzenia CCXP 23 szef Xboxa, Phil Spencer, ogłosił, że liczba graczy Starfielda na wszystkich platformach przekroczyła 12 milionów (nie mylić ze sprzedażą, gdyż gra dostępna jest też w Game Passie). Dyrektor poinformował również, że gra wciąż jest obecna na liście 10 najczęściej ogrywanych tytułów wyprodukowanych przez studia Microsoftu.

Warto też rzucić okiem na aktualne opinie graczy na karcie gry na Steam. Są one mieszane – ledwie 68% komentujących ocenia tytuł pozytywnie (według SteamDB: 66%). Kłóci się to z wysokimi notami na OpenCritic (85/100) i MetaCritic (83/100 dla wersji konsolowej i 86/100 dla pecetowej). Gracze zarzucają Starfieldowi m.in. ogromną liczbę ekranów ładowania, nudne zadania poboczne i nie najlepszą optymalizację.

Zainteresowanie grą na platformie Steam cały czas spada – w tzw. peaku tuż po premierze w grze bawiło się jednocześnie nawet ok. 330 tysięcy osób, na koniec września było to niespełna 140 tysięcy, a miesiąc temu już tylko 50 tysięcy. W ostatnim tygodniu liczba jednocześnie aktywnych graczy oscylowała wokół 20 tys., a na weekend podskoczyła w okolice 25-26 tys.

Co dalej z najnowszą produkcją Bethesdy? Nad kosmicznym RPG wciąż pracuje blisko 250 osób. Wydawca szykuje DLC Shattered Space, którego premiera ma odbyć się na początku 2024 roku. Drugi oddech grze może dać także spodziewane oficjalne wsparcie dla modów. To co udało się w przypadku kultowego już Skyrima, może pomóc także Starfieldowi.

Starfield ukazał się 6 września na PC oraz Xbox Series X/S.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!