Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 października 2012, 11:10

autor: Aver

Nowy zwiastun gry BioShock: Infinite w rytmach utworu Beast zespołu Nico Vega

Studio Irrational Games zaprezentowało nowy zwiastun BioShock: Infinite, wybrany przez fanów w wyniku głosowania na stronie gry w serwisie Facebook. Wykorzystuje on fragmenty gameplay’u przy akompaniamencie utworu Beast zespołu Nico Vega.

Nowy zwiastun gry BioShock: Infinite w rytmach utworu Beast zespołu Nico Vega - ilustracja #1
Artwork z BioShock: Infinite z propagandową wersją Jerzego Waszyngtona

Zgodnie z zapowiedziami sprzed niecałych dwóch tygodni, studio Irrational Games ujawniło nowy zwiastun gry BioShock: Infinite, na który można było głosować na stronie tytułu w serwisie społecznościowym Facebook.

Co ma Beast Nico Vegi do BioShock: Infinite? Tekst piosenki mówi o stawieniu czoła „bestii Ameryki” w imię wolności, wspomina o wyzysku i wykańczającej fizycznie pracy oraz obronie drugiego człowieka. Z kolei z zapowiedzi gry wynika, że miasto Columbia rozdziera konflikt pomiędzy bezwzględnym rządem i radykalną frakcją wojskową, a w jego centrum znajduje się niejaka Elisabeth.

Film został wybrany w ramach głosowania, w którym główne pytanie dotyczyło postaci, jaka ma w nim najczęściej występować. Tak się jednak składa, że zarówno Elisabeth, jak i Songbird – jej potężny strażnik i obrońca – są w nim obecni jedynie przelotnie. Główną zawartością traileru są zmontowane fragmenty walk, którym towarzyszy muzyka z utworu Beast z debiutanckiej płyty amerykańskiego zespołu Nico Vega z 2009 roku. Czy pasuje on do klimatów BioShock: Infinite? O tym już zadecydują zagorzali fani serii.

Tytuł studia Irrational Games ukaże się 26 lutego 2013 roku na PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. W zeszłym tygodniu poznaliśmy zawartość edycji kolekcjonerskich Bioshock: Infinite, a od jakiegoś czasu trwają spekulacje na temat zaimplementowania w grze trybu multiplayer. Natomiast od dłuższego czasu nie było żadnych konkretnych wiadomości na temat przeniesienia serii BioShock na srebrny ekran – prace nad ekranizacją w marcu utknęły w miejscu.

Nowy zwiastun gry BioShock: Infinite w rytmach utworu Beast zespołu Nico Vega - ilustracja #2BioShock: Infinite to trzecia odsłona oryginalnej serii strzelanek studia Irrational Games, której protoplastą był kultowy cykl System Shock. O ile akcja dwóch pierwszych odsłon BioShock łączyła elementy cRPG i survival horroru w scenerii podwodnego miasta Rupture, o tyle część trzecia zabierze nas do podniebnej metropolii o nazwie Columbia, gdzie jako detektyw Brooker DeWitt udamy się na poszukiwania kobiety o imieniu Elisabeth.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

BioShock Infinite

BioShock Infinite