Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2019, 09:32

Nowy patch do Red Dead Redemption 2 może obniżać jakość grafiki

Gracze biją na alarm: wygląda na to, że przy okazji łatki 1.06 do gry Red Dead Redemption 2 deweloperzy z firmy Rockstar obniżyli nieco jakość oprawy graficznej, rezygnując z technologii ambient occlusion.

Niepokojące informacje dotyczące nowej aktualizacji do Red Dead Redemption 2 pojawiły się w serwisie DualShockers. Powołując się na screenshoty zamieszczone na Twitterze przez użytkownika Darealbandicoot, redaktorzy portalu donieśli, że wraz z niedawną aktualizacją o numerze 1.06 Rockstar obniżył nieco graficzną jakość swojej najnowszej produkcji poprzez rezygnację z technologii ambient occlusion. W informacjach na temat łatki nie sposób znaleźć jakiejkolwiek wzmianki o zmianach w tym aspekcie, ale wielu graczy zgadza się, że po zainstalowaniu patcha gra wygląda nieco gorzej.

  1. Recenzja gry Red Dead Redemption 2 – sandbox na „dychę”

Ambient occlusion jest techniką cieniowania, obliczającą stopień wystawienia danej powierzchni na światło rozproszone i dającą efekt głębszych cieni oraz bardziej naturalnego oświetlenia. Jej brak widać na zamieszczonych w powyższym wpisie screenshotach: barwy w wersji 1.06 prezentują się znacznie mniej realistycznie, a cała scena wygląda, jakby była dodatkowo rozjaśniona. Nie jest to być może drastyczny spadek jakości, ale inni gracze też zauważyli wprowadzone zmiany. Część z nich sugeruje zresztą, że Rockstar z premedytacją usunął ambient occlusion w Red Dead Redemption 2, aby gra dla pojedynczego gracza nie wyglądała lepiej od modułu wieloosobowego, Red Dead Online – w którym ambient occlusion jest nieobecne. Na weryfikację tych doniesień przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, jeśli jednak nie chcecie ryzykować instalowania łatki, która być może usuwa efekt ambient occlusion, rozważcie zablokowanie automatycznych aktualizacji.

Z downgradem czy bez, Red Dead Redemption 2 to wciąż gra wybitna… ale wolelibyśmy, by deweloperzy nie obniżali jakości jej oprawy. - Nowy patch do Red Dead Redemption 2 może obniżać jakość grafiki - wiadomość - 2019-03-18
Z downgradem czy bez, Red Dead Redemption 2 to wciąż gra wybitna… ale wolelibyśmy, by deweloperzy nie obniżali jakości jej oprawy.

Wizualny downgrade Red Dead Redemption 2 byłby wiadomością o tyle nieprzyjemną, że produkcja Rockstara potrafi naprawdę zachwycić oprawą graficzną, w której dużą rolę gra właśnie dopracowane do perfekcji oświetlenie. Pozostaje mieć nadzieję, że jeśli doniesienia graczy się sprawdzą, deweloperzy uderzą się w pierś i przy kolejnej aktualizacji przywrócą ambient occlusion.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Red Dead Redemption 2

Ostatnia aktualizacja: 2019-03-17

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach