Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 marca 2017, 12:12

autor: Łukasz "MiqT" Mitka

Nowe postacie w tytułach Blizzarda oraz Balans 2.0 w Armored Warfare - Sieciowe Wieści (10/03/2017)

Witamy w kolejnej odsłonie Sieciowych Wieści, w której piszemy m.in. o nowej postaci w Heroes of the Storm (Probiuszu), kolejnej iteracji wersji alfa w Squad, o nowym trybie Natarcia w World of Tanks oraz o zmianach w Balansie 2.0 w Armored Warfare. Zapraszamy!

Squad w wersji Alfa 9

Squad, taktyczna strzelanina sieciowa, będąca kontynuacją jednej z najpopularniejszych modyfikacji do gry Battlefield 2, Project Reality, doczeka się wersji Alfa 9. O zawartości nowej łaty poinformowali sami twórcy gry w swoim poście na forum Steam. Największą zmianą w grze jest na pewno wprowadzenie nowych pojazdów – od motocykli, aż po ciężko opancerzone wozy bojowe.

Prócz wszelkiego typu kołowców, do gry zostanie dodana możliwość tworzenia specjalnych baz wypadowych, pojawią się nowe tabele wyników, ulepszony system komunikacji i wiele innych zmian.

Na chwilę obecną nie ma ustalonej konkretnej daty wydania nowej łaty, jednakże gracze mogą nabyć grę na platformie Steam, w wersji wczesnego dostępu, za niecałe 40 dolarów (163 PLN).

Fortnite żyje i ma się dobrze!

Nastawiona na tryb współpracy gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby ze stajni Epic Games pojawi się w ramach otwartej bety, prawdopodobnie jeszcze w tym roku. Mowa tutaj oczywiście o grze Fortnite, o której  pierwsze wzmianki  mogliśmy usłyszeć w… 2011 roku, zaś wydana miała zostać w 2015. Miała.

Jeżeli Fortnite pojawi się jako otwarta beta, bardzo możliwe, że producenci będą chcieli jak najdłużej utrzymać taki stan rzeczy (podobnie postąpili z innym swoim tytułem – Paragon). Dzięki temu gra będzie miała szanse dotrzeć do sporej rzeszy publiczności jeszcze przed oficjalną premierą. Pozostaje czekać na kolejne informacje.

Przybycie Protosów w Heroes of the Storm

Po ciepłym przyjęciu Lúcio, gracze „Bohaterów Burzy” będą mieli okazję wcielić się w kolejną nową postać, którą tym razem jest Probiusz - protoski próbnik.

W Nexusie jego rola się nie zmieni – głównymi umiejętnościami Probiusza będzie stawianie różnych konstrukcji (od pylonów po działka fotonowe) oraz balansowanie energią w celu skierowania jej mocy na przeciwników.

Premiera tego uroczego avatara zaplanowana jest na 15 marca.

Armored Warfare – Balans 2.0 bez artylerii

Tytuł od My.com nie ma ostatnio łatwego życia. Dopiero zakończyły się perturbacje pomiędzy Obsidanem a globalnym gigantem My.com, a już pojawiają się nowe problemy.

Od zapowiedzi wielkiego Balansu 2.0 producenci gry ciągle śledzą aktywność swoich graczy. Nowa mechanika jest na ustach wielu użytkowników gry, ale największą solą w oku okazała się… artyleria. My.com długo szukało najbardziej optymalnego rozwiązania i chyba osiągnęło jakiś konsensus.

W nowej łacie klasa artylerii zostanie całkowita usunięta z gry, prócz trybu PvE. Aby zwiększyć konkurencyjność artylerii w tym trybie, twórcy podniosą jej ilość zadawanych obrażeń oraz mobilność. Co więcej, pojazdy SPG będą dostępne tylko i wyłącznie jako grywalne czołgi – nie będą występować jako boty.

Twórcy zaznaczają, że w przyszłości postarają się opracować dodatkowe ciekawe mechaniki artylerii celem zróżnicowania rozgrywki.

Orisa nową postacią w Overwatch

Blizzard idzie za ciosem i dodaje kolejną postać w innym swoim tytule. Mowa tutaj oczywiście o Overwatch oraz dwudziestej czwartej grywalnej postaci – Orisie (lub z oryginalnej nazwy OR15S).

W grze Orisa jest mechaniczną przedstawicielką klasy tanków, stworzoną przez Efi Oladele – młodą konstruktorkę z Numbanii. Główną bronią Orisy jest miotacz fuzyjny, który działa w dwóch trybach. W pierwszym nasz avatar strzela ogniem ciągłym zwykłymi pociskami. Drugi tryb pozwala nam wystrzelić ładunek grawitacyjny, który ściąga wszystkich przeciwników w miejsce jego detonacji. Jak też przystało na tanka, Orisa potrafi generować specjalne bariery ochronne oraz wzmacniać swoje funkcje życiowe.

Po więcej szczegółów o samej postaci zapraszam do dołączonego filmiku.

Nowy tryb natarcia w World of Tanks

Wraz z nowym sezonem Wojen Klanów oraz zmianach w formacie Twierdzy, deweloperzy uruchomili nowy tryb Natarcia, z którego gracze mogą już korzystać. Nowy format rozgrywki jest częścią trybu Twierdzy i polega na dodaniu do gry specjalnych misji – dziennych oraz tygodniowych.

Wyzwanie tygodniowe polega na wygraniu 30 bitew. W nagrodę każdy z członków klanu otrzymuje powłokę antyrefleksyjną. Wyzwania dzienne zostały podzielone na poziomy uczestniczących w nich czołgów – 6, 8 i 10. Za każdym razem drużyna musi wygrać 2 bitwy, a nagrodami są odpowiednio mała apteczka, mały zestaw naprawczy oraz automatyczny system gaśniczy.

Na wykonanie obu rodzajów zadań gracze mają czas do 13 marca (wyzwanie tygodniowe) oraz do 20 marca (wyzwanie dzienne).