Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 marca 2017, 12:10

autor: Michał "Meehow" Jodłowski

Mass Effect: Andromeda – pojazd Nomad na nowym gameplayu

Serwis IGN opublikował kolejny filmik przedstawiający rozgrywkę w grze Mass Effect: Andromeda, tym razem skupiony na pojeździe Nomad. Gameplay opatrzony jest komentarzem Mike’a Gamble’a, producenta serii Mass Effect.

Serwis IGN opublikował kolejny filmik przedstawiający rozgrywkę w nadchodzącej wielkimi krokami grze Mass Effect: Andromeda. Przedstawia on pojazd Nomad ND1, następcę bojowego wozu piechoty M35 Mako z pierwszej odsłony trylogii Mass Effect, w akcji. Widoczny powyżej materiał filmowy opatrzony jest komentarzem Mike’a Gamble’a, głównego producenta czwartej odsłony serii Mass Effect. Możemy na nim oczywiście zobaczyć, jak „prowadzi się” następcę przeciętnie sterownego Mako, jak również dowiedzieć się kilku szczegółów na temat rzeczonej maszyny. Zacznijmy od tego, że Nomada „przywołamy” w specjalnych stacjach, służących również między innymi za punkty szybkiej podróży czy źródło informacji o okolicznych terenach. Następnie prezenter serwisu IGN udał się Nomadem w obszar górniczy. Wychodzi na to, że wydobycie surowców w Mass Effect: Andromedzie, przynajmniej na tak zwanych Złotych Światach (siedem kluczowych fabularnie planet, na których można wylądować), przypomina rozwiązania z Mass Effect 2, choć tym razem skanowanie powierzchni planety pod kątem obecności cennych pierwiastków odbywa się przy użyciu pojazdu kołowego (w ME2 do podobnego celu używaliśmy BWP M-44 Hammerhead w ramach DLC Firewalker Pack). Kiedy odkryjemy satysfakcjonującą nas żyłę, przywołujemy drona, który wydobywa surowce.

Na filmiku możemy również zobaczyć ekran ulepszeń do Nomada, a także jeden z takich gadżetów w akcji, w tym konkretnym przypadku: napęd na sześć kół, pozwalający nam wjechać na co bardziej strome czy nieprzyczepne powierzchnie. Naturalnie poszczególne udoskonalenia są podzielone według rzadkości występowania (poziom brązowy, srebrny itd.). Ze słów Mike’a Gamble’a i ekranu ulepszeń wynika, że cały proces ulepszania będzie stanowił hybrydę systemów Mass Effect 2 i Mass Effect 3, a zatem oprócz wydania środków na zakup schematu danego usprawnienia, musimy również zużyć cenne pierwiastki na jego montaż (np. żelazo, nikiel, platyna itp.). Warto też zauważyć, że świat, jaki przemierzany jest na wspomnianym filmiku, to Elaaden. Nieco więcej informacji na jego temat można uzyskać z niedawno opublikowanego, widocznego poniżej zwiastuna.

Mass Effect: Andomeda zadebiutuje 23 marca na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Wczoraj pisaliśmy o dostępnych w grze ustawieniach graficznych oraz liście dostępnych osiągnieć.