Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 listopada 2022, 09:18

autor: Adrian Werner

Gracze nie czekali na recenzje; nowe Pokemony pobiły rekord preorderów

Gry Pokemon Scarlet oraz Pokemon Violet pobiły rekordy preorderów dla tej serii. Poznaliśmy również wyniki sprzedaży dla całego cyklu.

Źródło fot. The Pokemon Company
i

Firmy The Pokemon Company i Nintendo mogą być zadowolone z wyników Pokemon Scarlet oraz Pokemon Violet, czyli najnowszych odsłon popularnego cyklu, które ukazały się wczoraj.

  1. Jak donosi japoński serwis Oricon, liczba zamówień przedpremierowych złożonych na Pokemon Scarlet oraz Pokemon Violet była najwyższa w historii tej serii.
  2. Cykl ma 26 lat i od momentu jego zapoczątkowania w 1996 roku (przez Pokemon Red oraz Pokemon Green) sprzedano już ponad 440 mln gier z tej marki.
  3. Twórcy zdradzili również, na jak długo wystarczają Pokemon Scarlet i Pokemon Violet. Weterani serii przejdą główny wątek w około 30 godzin. Żółtodziobom ma zająć to dwukrotnie więcej czasu.

Najwyższe wyniki preorderów mogą poskutkować wieloma niezadowolonymi graczami. Recenzje Pokemon Scarlet i Pokemon Violet są bowiem gorsze, niż się spodziewano. Według serwisu Metacritic gry mają średnią ocen na poziomie 77%. To dobry rezultat sam w sobie, ale wyraźnie słabszy niż w przypadku większości poprzednich odsłon cyklu.

Pewnym pocieszeniem może być fakt, że krytyka dotyczy głównie problemów technicznych, więc pozostaje mieć nadzieję, iż zostaną one poprawione za pomocą aktualizacji.

  1. Oficjalna strona Pokemon Scarlet i Violet