Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 maja 2012, 08:25

autor: Adrian Werner

Nowe Need for Speed: Most Wanted zostanie pokazane na E3?

Pojawiły się nowe plotki na temat kolejnej odsłony cyklu Need for Speed. Według nich gra będzie kontynuacją Need for Speed: Most Wanted i zostanie pokazana na tegorocznym E3.

Nowe Need for Speed: Most Wanted zostanie pokazane na E3? - ilustracja #1
Jeden z obrazków promujących pierwszego Need for Speed: Most Wanted.

Już od pewnego czasu pojawiają się spekulacje o kolejnej odsłonie cyklu Need for Speed. Najnowsze plotki sugerują, że gra ujawniona zostanie już w przyszłym miesiącu. Źródłem tych informacji jest TwitchTV. Serwis ten rozesłał swoje plany względem tegorocznego E3. Wśród wymienionych tam segmentów video znalazł się jeden poświęcony Need for Speed: Most Wanted.

Oczywiście, powstanie kolejnego Need for Speed było tylko kwestią czasu, ale istotną informacją jest fakt, że będzie to spadkobierca wydanego w 2005 roku Most Wanted. Potwierdza to też podobne plotki sprzed kilku miesięcy. Trzeba przyznać, że w ostatnich latach Electronic Arts sporo eksperymentowało z formułą cyklu. Dostaliśmy pełne filmowych przerywników Need for Speed: The Run, marka zahaczyła też o symulację dzięki Need for Speed Shift i gatunek MMO przy Need for Speed World. Ponadto dwa lata temu studio Criterion Games wypuściło Need for Speed: Hot Pursuit, które stanowiło powrót do korzeni serii.

Nowe Need for Speed: Most Wanted zostanie pokazane na E3? - ilustracja #2
Screen z pierwszego Need for Speed: Most Wanted.

Przypomnijmy, że Need for Speed: Most Wanted koncentrowało się na nielegalnych wyścigach miejskich. Zadaniem gracza było uzyskanie tytuły najlepszego kierowcy na tzw. Czarnej Liście, a istotną częścią zabawy były ucieczki przed policjantami. Liczba podążających za nami radiowozów wzrastała wraz z długością trwania pościgu i wyrządzanymi po drodze zniszczeniami. Stróże prawa korzystali też m.in. z blokad, kolców rozkładanych na drodze oraz helikopterów.

Charakterystyczną cechą gry był system przypominający bullet-time. Dzięki niemu w najbardziej niebezpiecznych sytuacjach włączało się spowolnienie czasu, co pozwalało na spokojne i precyzyjne wykonywanie manewrów. Need for Speed: Most Wanted było też jedną z ostatnich odsłon cyklu, która zawierała masę filmików z udziałem prawdziwych aktorów. Wypuszczone w zeszłym roku Need for Speed: The Run również oferowało multum posuwających fabułę naprzód scenek przerywnikowych, ale zrealizowane one zostały na bazie silnika gry. Ciekawi nas, czy w przypadku nowego Most Wanted Electronic Arts ponownie zastosuje tę metodę, czy też może powróci do wykorzystywania sfilmowanych aktorów.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.