Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lutego 2012, 13:09

autor: Kono

Nowe informacje o grze The Walking Dead autorstwa studia Telltale Games

Deweloperzy z firmy Telltale Games postanowili odpowiedzieć na liczne pytania fanów dotyczące gry The Walking Dead. Z dosyć obszernego FAQ dowiedzieliśmy się kilku informacji dotyczących fabuły, mechaniki rozgrywki oraz sposobu dystrybucji produktu.

Nowe informacje o grze The Walking Dead autorstwa studia Telltale Games - ilustracja #1

Na stronie studia Telltale Games pojawiło się oficjalne FAQ, czyli zestaw odpowiedzi na pytania fanów dotyczące The Walking Dead. Dowiedzieliśmy się dzięki temu o istotnych informacjach na temat fabuły gry, liczby epizodów i ich długości, a także poznaliśmy kilka innych, nie mniej interesujących faktów.

Głównym bohaterem The Walking Dead będzie Lee Everett, a akcja gry rozpocznie się w momencie wybuchu apokalipsy zombie. Wydarzenia będą się rozgrywać w czasie, gdy Rick Grimes (główna postać komiksów) zapada w śpiączkę. Autorzy przedstawią perypetie zupełnie nowej grupy osób, a główną inspiracją w procesie tworzenia będzie dzieło Roberta Kirkmana, które jest traktowane przez deweloperów jako wersja kanoniczna historii. Gracze będą mogli odwiedzić miejsca i spotkać postacie znane z kadrów komiksu oraz dowiedzieć się o nich dodatkowych informacji.

Nowe informacje o grze The Walking Dead autorstwa studia Telltale Games - ilustracja #2

Telltale Games to firma składająca się z byłych pracowników LucasArts. Zespół specjalizuje się w produkowaniu gier przygodowych wydawanych za pośrednictwem kanałów dystrybucji cyfrowej. Ostatnimi projektami amerykańskiego studia są produkcje Jurassic Park i Back to the Future.

Jeśli chodzi o mechanikę, to dowiedzieliśmy się, że tzw. QTE (quick time events) nie będą grały tak ważnej roli w rozgrywce, jak to miało miejsce w poprzedniej produkcji studia Telltale Games – Jurassic Park. Twórcy po raz kolejny postawili jednak na „epizodyczność” gry, co ma zbliżyć ją do czytania komiksu lub oglądania serialu telewizyjnego. Deweloperzy planują w sumie pięć części The Walking Dead (wydawanych co miesiąc), a każda z nich zaoferuje około dwóch godzin rozgrywki. Takie rozwiązanie ma zagwarantować, że wszyscy gracze będą kończyć poszczególne partie i poznają pełną historię ukazaną w grze.

Przedstawiciele studia Telltale dumnie ogłosili, że The Walking Dead będzie ich pierwszą grą, w której decyzje podejmowane przez graczy wpłyną na doświadczenie płynące z rozgrywki. To, czego dokonamy w pierwszym epizodzie, będzie miało konsekwencje w późniejszych odsłonach historii. Warto zaznaczyć, że gracze będą mieć ograniczony czas na podjęcie decyzji i nie otrzymają możliwości spokojnego zastanowienia się nad możliwymi reperkusjami. Natomiast jeśli chodzi o zagadki, które napotkamy w czasie rozgrywki, to nie będą one reprezentować „przygodówkowych problemów”, tylko odzwierciedlą realia apokalipsy zombie.

Pierwszy epizod The Walking Dead ukaże się na wiosnę 2012 roku. Gra będzie dostępna na pecetach, PlayStation 3 i Xboksie 360 w kanałach dystrybucji elektronicznej. Zespół Telltale Games zapowiedział, że nowe materiały i informacje na temat tej produkcji pojawią się już wkrótce, a fani cyklu powinni uważnie śledzić nowe filmiki z serii Playing Dead, w których deweloperzy opowiadają o postępach w pracach nad grą.