Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 kwietnia 2012, 12:15

autor: Muninn

Nowa gra oparta na filmie Epoka Lodowcowa: Wędrówka kontynentów ukaże się latem

Tego lata pojawi się nowa gra na licencji Epoki Lodowcowej. Zabawa będzie polegać na udziale w serii zawodów, rozgrywanych przez stado mamuta Mańka i załogę piratów. Produkcja ukaże się m.in. na PC, Xboksa 360 i Nintendo Wii.

Firmy Activision Publishing i Twentieth Century Fox zapowiedziały nową grę na licencji popularnych filmów z serii Epoka Lodowcowa. Stworzeniem Ice Age: Continental Drift – Arctic Games zajmie się studio Behaviour Interactive (wcześniej Artificial Mind and Movement), producenci takich tytułów jak WET czy Voltorn: Defender of the Universe.

Nowa gra oparta na filmie Epoka Lodowcowa: Wędrówka kontynentów ukaże się latem - ilustracja #1

Ice Age: Continental Drift – Arctic Games to nie jedyna gra wykorzystująca filmową licencję Epoki Lodowcowej. Inną produkcją związaną z popularnym filmem animowanym jest Ice Age Online, która ukaże się w lipcu. Rozgrywkę będzie można prowadzić przy użyciu przeglądarki internetowej, a głównym zadaniem gracza ma być odnalezienie członków zagubionego stada i stworzenie im odpowiedniego miejsca do życia. Gra zostanie wyposażona w wiele aspektów społecznościowych, takich jak tworzenie list znajomych czy możliwość podejrzenia kryjówek należących do znajomych. Więcej informacji znajduje się tutaj.

Głównym tematem gry są zawody rozgrywane pomiędzy stadem dowodzonym przez mamuta Mańka a grupą piratów wędrujących po zamarzniętych morzach. Zwycięzca serii konkursów, takich jak skoki narciarskie, rozbijanie lodu czy skakanie po lodowcu, zdobędzie nagrodę w postaci ukrytego przez piratów skarbu. Przed rozpoczęciem zabawy gracz będzie mógł wybrać, czy stanie po stronie postaci znanych z filmów Epoka Lodowcowa, czy też wcieli się w członków załogi morskich rabusiów. Warto też wspomnieć, że w Ice Age: Continental Drift – Arctic Games zagramy nie tylko przy użyciu standardowych kontrolerów, ale także Kinecta (w wersji na Xboksa 360).

Prezes firmy Fox Consumer Products, Jeffrey Godsick, mówi o nowej, licencjonowanej produkcji:

Filmy z serii Epoka Lodowcowa wytworzyły silne więzi pomiędzy fanami na całym świecie. W chwili, gdy nowy film z tego cyklu ukaże się w kinach, chcielibyśmy także przedstawić wielbicielom produkt, który pozwoli im całkowicie zanurzyć się w nowym świecie i wcielić się w nowych bohaterów. Activision stworzyło wspaniałą grę, która na pewno sprawi, że fani będą usatysfakcjonowani z takiego sposobu zdobywania nowych wrażeń związanych z marką Epoka Lodowcowa.

Nowa gra oparta na filmie Epoka Lodowcowa: Wędrówka kontynentów ukaże się latem - ilustracja #2

Ice Age: Continental Drift – Arctic Games ukaże się latem w wersji na PC, Xboksa 360, PlayStation 3, Wii, Nintendo 3DS oraz Nintendo DS.