Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 grudnia 2009, 12:27

autor: Maciej Śliwiński

Nowa gra o Transformersach w produkcji

Powstaje nowa gra osadzona w uniwersum Transformers. Takie rewelacje przynosi styczniowe wydanie magazynu Game Informer, który kolejnej produkcji ze stajni Activision poświęca aż sześć stron.

Powstaje nowa gra osadzona w uniwersum Transformers. Takie rewelacje przynosi styczniowe wydanie magazynu Game Informer, który kolejnej produkcji ze stajni Activision poświęca aż sześć stron.

Nowa gra o Transformersach w produkcji - ilustracja #1

Transformes: War For Cybetron, bo taki tytuł nosi gra nad którą pracuje studio High Moon, znane do tej pory choćby z Robert Ludlum’s The Bourne Conspiracy, planowo ma zostać wydana w 2010 roku. Fabularnie będzie to prequel do historii znanej choćby z dwóch filmów, a więc poznamy szczegóły walki Autobotów i Deceptikonów przed ich przybyciem na Ziemię. W przeciwieństwie do dwóch poprzednich gier z tej serii, które towarzyszyły premierom filmowych przygód Transformersów, nowa produkcja High Moon nie będzie związana z żadną ekranizacją kinową czy też animacją traktującą o walce robotów.

W sieci dostępny jest już pierwszy trailer zapowiadający tę produkcję. W trwającym blisko minutę materiale wideo zobaczymy przede wszystkim kilka ciekawie prezentujących się walk między Autobotami i Deceptikonami na ich ojczystej planecie – Cybertronie. Filmik potwierdza również informacje przekazane przez Game Informera, wszystko co widzimy na ekranie ma miejsce na długo przed przybyciem Transformersów na naszą Ziemię.

Szczegółów związanych z nową produkcją na razie brakuje, jednak możemy być pewni, że sytuacja zmieni się w najbliższym czasie. Strona internetowa wspomnianego magazynu dla graczy donosi bowiem, że przez najbliższy miesiąc będzie regularnie publikować nowe wiadomości dotyczące Transformers: War for Cybetron. Na specjalnie przygotowanej witrynie znajdziemy w niedalekiej przyszłości między innymi wywiady wideo z producentami, charakterystyki robotów i inne rozmaite ciekawostki na temat tej gry. Wiemy za to, że tytuł pojawi się zarówno na komputerach osobistych, jak i konsolach PlayStation 3 i Xbox 360.