Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 17 stycznia 2020, 17:23

Nowa figurka Ezio z Assassin’s Creed 2 za prawie 900 zł

Jedna z najważniejszych postaci w świecie asasynów doczekała się kolejnej figurki. Podobiznę Włocha Ezio Auditore w wersji nawiązującej do drugiej odsłony cyklu Assassin’s Creed można zakupić za prawie 900 zł.

Ezio od Damtoys jest pełen szczegółów. - Nowa figurka Ezio z Assassin’s Creed 2 za prawie 900 zł - wiadomość - 2020-01-17
Ezio od Damtoys jest pełen szczegółów.

Firma Damtoys zaprezentowała wygląd nowej figurki przedstawiającej Ezio Auditore. Statuetka powstała na podstawie modelu bohatera z gry Assassin's Creed II z 2009 roku. Wyceniono ją na 232,99 dolary, co w przeliczeniu daje dokładnie 886,60 zł. Kolekcjonerstwo zdecydowanie nie jest tanim hobby.

Figurka jednego z najbardziej ikonicznych członków zakonu asasynów została wyprodukowana w skali 1:6. Szczegółowa miniatura wykonana została z plastiku, wyposażono ją w liczne elementy ruchome. Do ewentualnych przyszłych klientów Ezio trafi w zestawie z czterema parami dłoni, Jabłkiem Edenu, mieczem (Schiavona), kultowymi ostrzami oraz podstawką z logo gry Assassin's Creed II. Statuetka ubrana będzie w strój wykonany z prawdziwych materiałów. W tym momencie można składać zamówienia na przedpremierową wersję figurki. Wysyłka fizycznych egzemplarzy ma nastąpić w trzecim kwartale tego roku. Jeśli jesteście zainteresowani dołączeniem figurki do swojej kolekcji, sklep BigBadToysStore oferuje wysyłkę międzynarodową.

Ezio Auditore po raz pierwszy pojawił się w cyklu Assassin’s Creed w drugiej odsłonie, a jego historia była kontynuowana w grach zatytułowanych Brotherhood oraz Revelations. Bohater był szlachcicem z Florencji, który z wiecznie pakującego się w kłopoty młokosa zmienił się w prawdziwego mentora włoskiego bractwa asasynów. To postać wielokrotnie wspominana w serii, a zarazem przodek Edwarda, Haythama i Connora Kenwayów oraz Williama i Desmonda Milesów.