Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 stycznia 2020, 17:05

The Watch – serial osadzony w Świecie Dysku Pratchetta na pierwszych zdjęciach

BBC America pokazało pierwsze zdjęcia z The Watch – serialu fantasy bazującego na cyklu powieści o Straży Miejskiej z miasta Ankh-Morpork napisanego przez Terry’ego Pratchetta. Produkcja ma zadebiutować jeszcze w tym roku.

BBC America udostępniło pierwsze zdjęcia z The Watch - serialu fantasy osadzonego w Świecie Dysku wykreowanym przez Terry’ego Pratchetta. Pierwsze pięć grafik pokazuje nam, że produkcja utrzymana została w stylistyce łączącej ze sobą elementy archaiczne i współczesne.

The Watch inspirowany jest cyklem powieści o Straży Miejskiej należącym do uniwersum Świata Dysku. Cała historia dzieje się w mieście Ankh-Morpork, gdzie przestępczość jest legalna, a złodzieje i skrytobójcy mają własne gildie. Akcja serialu skupi się na losach grupy strażników. Po latach bezsilności, decydują się oni podjąć próbę uratowania skorumpowanej metropolii przez katastrofą. Na ten moment nie jest pewne, czy produkcja jest wierną adaptacją prozy Pratchetta, czy jedynie bazuje na charakterystycznych motywach serii.

The Watch – serial osadzony w Świecie Dysku Pratchetta na pierwszych zdjęciach  - ilustracja #1
The Watch – serial osadzony w Świecie Dysku Pratchetta na pierwszych zdjęciach  - ilustracja #2
The Watch – serial osadzony w Świecie Dysku Pratchetta na pierwszych zdjęciach  - ilustracja #3
The Watch – serial osadzony w Świecie Dysku Pratchetta na pierwszych zdjęciach  - ilustracja #4
The Watch – serial osadzony w Świecie Dysku Pratchetta na pierwszych zdjęciach  - ilustracja #5

Wśród obsady produkcji znaleźli się Richard Dormer (Gra o tron), Adam Hugill, Jo Eaton-Kent, Marama Corlett, Lara Rossi i Sam Adewunmi. Rolę reżyserów pełnią Brian Kelly (Outlander), Emma Sullivan (Doctor Who) i Craig Viveiros (I nie było już nikogo). Za scenariusz odpowiada natomiast Simon Allen (Muszkieterzy). Serial ma trafić na nasze ekrany jeszcze w tym roku.