Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2016, 03:40

Nordyckie God of War zapowiedziane podczas konferencji Sony na E3 2016 [news zaktualizowany]

Firma Sony rozpoczęła swoją konferencję na targach E3 2016 od bardzo mocnego uderzenia - prezentacji kolejnej części serii God of War, przenoszącej nas w zupełnie nowy świat. Tytuł zmierza wyłącznie na PlayStation 4.

AKTUALIZACJA: Na dole wiadomości znajdziecie pierwsze udostępnione screenshoty z gry w wysokiej rozdzielczości.

Ależ początek konferencji firmy Sony na tegorocznych targach E3! Japończycy nie budowali cierpliwie napięcia i od razu ujawnili jedną z najważniejszych pozycji tej imprezy – czwartą odsłonę serii God of War, która została jednak pozbawiona numeru w tytule. Co akurat nie powinno dziwić, bo w zaprezentowanym fragmencie rozgrywki zmian jest na tyle dużo, że całkowicie usprawiedliwiają one sygnalizowane w ten sposób nowe podejście do cyklu. Przede wszystkim, zgodnie z kwietniowymi pogłoskami, zupełnie zmieniło się tło fabularne akcji. Tym razem nie trafimy do starożytnej Grecji, a w świat mitologii nordyckiej. Kratos zapuścił tutaj brodę i w przedstawionym gameplayu opiekuje się swoim synem w trakcie jego pierwszego polowania – co przy okazji jest pretekstem do pokazania walki z trollem oraz kilkoma pomniejszymi przeciwnikami. Kamera już na stałe „przyczepiła się” za plecy głównego bohatera, co wcale nie zmniejsza efektowności starć. Ponadto „odkrywanie” nowych lokacji sugeruje, że możemy mieć do czynienia z na wpół otwartym światem, zaś system rozwoju postaci zapewne zostanie oparty na punktach wiedzy. Przede wszystkim jednak dobrze widzieć, że „nowy” Kratos wcale nie złagodniał w wyniku przenosin w zimniejsze klimaty – to, jak chętnie porzuca topór i gołymi rękami rozprawia się z nawet największymi wrogami sugeruje, że po raz kolejny otrzymamy bardzo dorosłą, brutalną produkcję.

Także graficznie nowy God of War prezentuje się naprawdę imponująco. - Nordyckie God of War zapowiedziane podczas konferencji Sony na E3 2016! (news zaktualizowany) - wiadomość - 2016-06-14
Także graficznie nowy God of War prezentuje się naprawdę imponująco.

Poniżej zobaczycie pierwsze screenshoty z nowego God of War:

  1. Oglądajcie z nami konferencję Sony na E3 2016

Jakub Mirowski

Jakub Mirowski

Z GRYOnline.pl związany od 2012 roku: zahaczył o newsy, publicystykę, felietony, dział technologiczny i tvgry, obecnie specjalizuje się w ambitnych tematach. Napisał zarówno recenzje trzech odsłon serii FIFA, jak i artykuł o afrykańskiej lodówce low-tech. Poza GRYOnline.pl jego materiały na temat uchodźców, migracji oraz zmian klimatycznych publikowane były m.in. w Krytyce Politycznej, OKO.press i Nowej Europie Wschodniej. W kwestii gier jego zakres zainteresowań jest nieco węższy i ogranicza się do wszystkiego, co wyrzuci z siebie FromSoftware, co ciekawszych indyków i tytułów typowo imprezowych.

więcej