Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 kwietnia 2016, 20:53

autor: Ender

NiOh – nadchodzą alfa-testy samurajskiej gry akcji inspirowanej serią Souls

NiOh, samurajska gra akcji czerpiąca inspirację z serii Souls, otrzyma pod koniec kwietnia swoistą wersję demonstracyjną. Będzie to fragment wersji alfa produkcji, udostępniony przez studio Team Ninja zaledwie na kilka dni. Tytuł powinien zadebiutować jeszcze w tym roku na PlayStation 4.

Gra Nioh wróciła do świadomości graczy po przeszło 10 latach od pierwotnej zapowiedzi. Tytuł został ponownie przedstawiony światu we wrześniu ubiegłego roku, jako ekskluzywna produkcja na konsolę PlayStation 4. Przygotowuje go firma Koei Tecmo i studio Team Ninja, odpowiadające za serię Ninja Gaiden oraz Dead or Alive. Deweloperzy ogłosili dziś na oficjalnym blogu PlayStation, że Nioh otrzyma specjalną wersje demonstracyjną, mającą zawierać fragment rozgrywki pochodzący z wersji alfa gry. Demo będzie dostępne w PlayStation Store dla wszystkich chętnych w dniach 29 kwietnia – 5 maja. Osoby, którym uda się je ukończyć po premierze otrzymają dostęp do darmowego DLC, zatytułowanego The Mark of the Conqueror. Autorzy liczą na konstruktywne opinie graczy oraz uwagi co do przebiegu zabawy.

Nioh będzie mieszanką klasycznych slasherów, takich jak Devil May Cry i Onimusha, z elementami wyciągniętymi wprost z gier spod szyldu Souls. Tytuł przeniesie graczy do fantastycznej wersji XVI-wiecznej Japonii ogarniętej wojną domową. Główny bohater będzie zmagał się zarówno z ludzkimi jak i z demonicznymi przeciwnikami, korzystając ze standardowego orężna jak i specjalnych umiejętności. System walki ma wymagać od graczy cierpliwości, strategicznego myślenia i zręczności. Nioh zadebiutuje jeszcze w tym roku wyłącznie na PlayStation 4.

Tytuł ukaże się wyłącznie na PlayStation 4 - Nioh – samurajska gra akcji inspirowana serią Souls otrzyma demo - wiadomość - 2016-04-04
Tytuł ukaże się wyłącznie na PlayStation 4
Zespół Team Ninja wspierają także inne studia należące do Koei Tecmo - Nioh – samurajska gra akcji inspirowana serią Souls otrzyma demo - wiadomość - 2016-04-04
Zespół Team Ninja wspierają także inne studia należące do Koei Tecmo
  1. Oficjalna strona gry Nioh