Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 kwietnia 2016, 08:51

Microsoft też pracuje nad nową konsolą? Pierwsza wzmianka o "Xbox neXt"

Na profilu projektanta wizualnego konsol Xbox 360 oraz Xbox One, Davida Gardnera, pojawiła się informacja, że pracuje on nad niezapowiedzianym jeszcze "Xboksem neXt".

Aktualizacja: Firma Microsoft wyjaśniła, że określenie Xbox neXt było używane wewnętrznie, jako nazwa grupy fachowców opracowujących konsolę Xbox One. Tym samym wszelkie spekulacje związane z następcą XOne są nieprawdziwe.

W tej generacji konsol Xbox One niemal na pewno nie dogoni już PlayStation 4. Czy możliwe więc, by Microsoft już szykował się na następną? - Czy Microsoft też pracuje nad nową konsolą? Pierwsza wzmianka o "Xbox neXt" - wiadomość - 2016-04-05
W tej generacji konsol Xbox One niemal na pewno nie dogoni już PlayStation 4. Czy możliwe więc, by Microsoft już szykował się na następną?

Nintendo podobno może wypuścić na rynek następcę Wii U jeszcze jesienią, wszystko wskazuje też na to, że Sony pracuje nad „PlayStation 4K” - tymczasem w obozie Microsoftu o nowej platformie lub chociaż kolejnej wersji Xboksa One ani widu, ani słychu. Co prawda niedawno Phil Spencer, szef marki Xbox, twierdził, że firma niekoniecznie ma zamiar czekać z wszelkimi innowacjami sprzętowymi do kolejnej generacji konsol, jednak konkretów nadal brakuje. Teraz jednak spekulacje mogą przybrać na sile, bowiem na profilu Davida Gardnera – projektanta wizualnego w Microsofcie – w serwisie LinkedIn pojawiła się informacja, że pracuje on nad Xboxem neXt. Oczywiście trudno powiedzieć, czym dokładnie ma być owa platforma, ale możliwe, że gigant z Redmond pracuje nad prototypem urządzenia, które stawi czoła „PlayStation 4K”.

Czym jest Xbox neXt? Na odpowiedź zapewne trochę poczekamy. - Czy Microsoft też pracuje nad nową konsolą? Pierwsza wzmianka o "Xbox neXt" - wiadomość - 2016-04-05
Czym jest Xbox neXt? Na odpowiedź zapewne trochę poczekamy.

Jak jednak pisaliśmy zaledwie dwa dni temu, Phil Spencer był sceptyczny wobec idei ulepszania Xboksa One: „Jeżeli zdecydujemy się pójść naprzód, to chcę, żeby były to naprawdę istotne zmiany”. Czy możliwe więc, by wspomniany na profilu Gardnera neXt miał być przedstawicielem dziewiątej generacji konsol? Na razie trzeba się ograniczać wyłącznie do spekulacji, jednak trudno oczekiwać, by w obliczu Nintendo NX oraz „PlayStation 4K” Microsoft mógł sobie pozwolić na pozostanie z tyłu.

  1. Oficjalna strona internetowa marki Xbox