Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 września 2016, 11:05

autor: Vergil

Niebawem zagramy w demo gry Forza Horizon 3

Forza Horizon 3 to jedno z największych wydarzeń wyścigowych tegorocznej jesieni. Microsoft postanowił kontynuować niepisaną tradycję serii i umożliwić graczom sprawdzenie tej produkcji przed premierą w wersji demonstracyjnej na XOne.

Forza Horizon 3 zmierza na komputery osobiste oraz konsolę Xbox One. Poprzednie odsłony cyklu doczekały się swoich wersji demonstracyjnych i Microsoft postanowił kontynuować tę tradycję. Jak bowiem wynika z informacji zawartych na oficjalnej stronie internetowej gry, demo konsolowej edycji gry trafi w ręce graczy 12 września. Na ten moment nie wiadomo niestety, jaka zawartość została przygotowana – wiemy jedynie tyle, że wersja demonstracyjna ma zająć na dyskach twardych konsol 18,34 GB. Ponadto gigant z Redmond nie udostępnił żadnych informacji na temat jej ewentualnej premiery na komputerach osobistych.

Od zera do bohatera? Nie tym razem.

Tym razem to my przejmiemy pałeczkę organizatora prestiżowego Festiwalu Horizon. - Niebawem zagramy w demo Forza Horizon 3 - wiadomość - 2016-09-09
Tym razem to my przejmiemy pałeczkę organizatora prestiżowego Festiwalu Horizon.

Forza Horizon 3 zapowiadana jest jako największa z dotychczasowych odsłon serii. Po startach w wyścigach na terenie Kolorado i śródziemnomorskiego wybrzeża, gracze trafią do gorącej Australii. W przeciwieństwie do wcześniejszych gier z cyklu, tym razem nie zaczniemy jako zwykły zawodnik próbujący swoich sił w Festiwalu Horizon, lecz jako organizator całej imprezy. Będziemy nie tylko decydować o lokalizacjach kolejnych wyścigów, lecz także o muzyce, jaka będzie towarzyszyć zmaganiom kierowców, poprzez wybór jednej z kilku zróżnicowanych stacji radiowych. Pomimo że celem, jaki będzie przyświecał naszym działaniom, ma być zdobycie jak największej ilości fanów, daniem głównym pozostaną wyścigi.

Do naszej dyspozycji deweloperzy oddadzą około 350 samochodów – mowa zarówno o superszybkich autach pokroju okładkowego Lamborghini Centenario, jak i buggy, czy o klasycznych pojazdach terenowych. Powracają, znane poniekąd z Forza Horizon 2, zmienne warunki pogodowe, a także wprowadzone w szóstej odsłonie cyklu Forza Motorsport zjawisko aquaplaningu, realistycznie oddające zachowanie samochodu po najechaniu na kałużę. Oczywiście nie zabraknie tutaj również słynnych Drivatarów, a tryb kariery będzie można ukończyć zarówno w pojedynkę, jak i w towarzystwie znajomych. Miłym dodatkiem będzie tak zwany „Drone Mode” pozwalający na przełączenie się w dowolnym momencie na widok z lotu ptaka i obejrzenie świata gry z góry – z pewnością możliwości kryjące się za tym niepozornym „ficzerem” wykorzystają osoby lubiące tworzyć własne materiały wideo z gier. Podsumowując, wszystko wskazuje na to, że będziemy mieli do czynienia z godną kontynuacją lubianej przez graczy serii.

Nie tylko Xbox One

Nie tylko egzotyczne supersamochody – w Forza Horizon 3 wyścigi w kurzu i piachu będą na porządku dziennym. - Niebawem zagramy w demo Forza Horizon 3 - wiadomość - 2016-09-09
Nie tylko egzotyczne supersamochody – w Forza Horizon 3 wyścigi w kurzu i piachu będą na porządku dziennym.

Warto pamiętać, że Forza Horizon 3 jest kolejnym tytułem, który stracił status gry ekskluzywnej dla Xboksa One. Dzieło studia Playground Games zmierza także na komputery osobiste i choć rozgrywka pozostanie niezmieniona, poprawie ulegnie oprawa graficzna – posiadacze odpowiednio mocnych maszyn będą mogli cieszyć się zabawą w rozdzielczości 4K, toteż warto zwrócić uwagę na oficjalne wymagania sprzętowe. W trakcie tegorocznych targów E3 twórcy wspominali również o implementacji efektu HDR, który wykorzysta możliwości odchudzonego Xboksa One S.

Forza Horizon 3 trafi na sklepowe półki 27 września. Nie mamy do czynienia z rewolucją, lecz w tym przypadku ewolucja w zupełności powinna wystarczyć.