Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2016, 10:19

autor: Góral

Forza Horizon 3 - pół godziny rozgrywki i prezentacja Drone Mode

Podczas targów gamescom zaprezentowano rozgrywkę z gry Forza Horizon 3. Oprócz kilku wyścigów, na najnowszym materiale pokazano także Drone Mode, czyli opcję pozwalającą latać kamerą po całej mapie.

Targi gamescom 2016 już się zakończyły, ale nie oznacza to, że to koniec z materiałami prezentowanymi podczas europejskiego święta graczy. Po wielu innych zwiastunach i gameplayach, które ujrzały światło dzienne w ostatnich dniach, czas na kolejny, tym razem przeznaczony dla osób czekających na grę wyścigową Forza Horizon 3. Na kanale YouTube Xbox On opublikowano widoczny poniżej, trwający około pół godziny fragment rozgrywki. Dodatkowo o grze opowiedział co nieco jej dyrektor kreatywny Ralph Fulton. Materiał obejmuje prezentację jednego z terenowych pojazdów, wyścigi po bezdrożach, przejażdżkę po kopalni złota, zmagania w pojazdach typu buggy czy też pewną ciekawą opcję. Chodzi o Drone Mode, czyli tryb dzięki któremu możemy w dowolnej chwili wyskoczyć z samochodu i zacząć kierować dronem (kamerą), latając po całej mapie. Tryb ten zapewne przyda się osobom nagrywającym materiały wideo oraz zwykłym graczom szukających ciekawych miejsc i sekretów.

To oczywiście nie jedyna nowinka, jaką znajdziemy w Forzie Horizon 3. Tym razem w grze wcielimy się w organizatora festiwalu, dzięki czemu będziemy mieć wpływ na szereg rzeczy – kształt zawodów, pogodę, zasady, oprawę muzyczną itd. Produkcja położy wielki nacisk na aspekty społecznościowe, oferując najwięcej tego typu elementów w historii serii. Gracze będą mogli nie tylko udostępniać zawody, ale także w dowolnej chwili zapraszać znajomych do zabawy czy też przechodzić wspólnie tryb fabularny.

W grze Forza Horizon 3 znajdziemy nie tylko nowoczesne maszyny, ale także motoryzacyjne klasyki. - Forza Horizon 3 - pół godziny rozgrywki i prezentacja Drone Mode - wiadomość - 2016-08-22
W grze Forza Horizon 3 znajdziemy nie tylko nowoczesne maszyny, ale także motoryzacyjne klasyki.
Forza Horizon 3 w skrócie:
  • gra wyścigowa na Xboksa One i Windowsa 10;
  • ukaże się 27 września bieżącego roku;
  • za produkcję odpowiada studio Playground Games;
  • tytuł trafi do programu Xbox Play Anywhere.

Oczywiście nie wolno zapominać o zupełnie nowej lokacji, gdyż tym razem będziemy jeździć po Australii, która ma być dwa razy większa niż mapa z drugiej części. Na chętnych czekać ma mnóstwo modeli pojazdów – na starcie dostaniemy około 350 egzemplarzy, reprezentujących różne klasy. Wszystko to uzupełni znakomita oprawa graficzna oraz wsparcie dla programu Xbox Play Anywhere. Dzięki niemu kupując grę na konsoli, dostaniemy wersję PC-tową za darmo. Oczywiście działać to będzie również w drugą stronę, a dodatkowo postępy i osiągniecia będą wspólne dla obu wersji, więc nic nie stanie na przeszkodzie, aby kontynuować zabawę na innej platformie. Forza Horizon 3 ukaże się 27 września bieżącego roku.