Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Nintendo Wii - newsy i ciekawostki (15)

Dodatki DLC dla wszystkich tegorocznych gier EA

Jiker, 9 lutego 2010, 10:43

Dzisiejsza tablica z informacjami została zdominowana przez wieści napływające z konferencji prasowej koncernu Electronic Arts. Po przeanalizowaniu zaktualizowanego planu wydawniczego firmy, przyszła pora na podjęcie tematu dodatków DLC. Szefostwo EA, w tym John Shappert oraz John Riccitiello, pokusiło się bowiem o podsumowanie sukcesów na tym polu oraz przedstawiło przyszłe plany koncernu.

Calling - horror na Wii już gotowy
Calling - horror na Wii już gotowy

Vercetti, 7 lutego 2010, 12:03

O konsoli Wii można powiedzieć wiele, ale nie to, że cierpi na nadmiar przerażających, dorosłych gier. Widząc dla siebie niszę, firma Hudson Entertainment postanowiła zaatakować przesłodzoną platformę Nintendo prawdziwym psycho-thrillerem, Calling. Jak podali producenci tytułu, prace nad projektem zostały właśnie zakończone.

Sega ujawniła wyniki sprzedaży gier
Sega ujawniła wyniki sprzedaży gier

Vercetti, 6 lutego 2010, 11:30

Japońska Sega opublikowała sprawozdanie finansowe za trzy ostatni kwartały. Oprócz informacji o poprawie kondycji firmy raport przyniósł też statystyki dotyczące sprzedaży jej czołowych gier. Jak zwykle bryluje w nich produkcja z udziałem pewnego niebieskiego jeżozwierza.

The Grinder nie tylko na Wii
The Grinder nie tylko na Wii

Hed, 5 lutego 2010, 08:09

Firma High Voltage Software, znana ostatnio z niezłych produkcji na Wii (The Conduit), zamierza wypuścić swój nowy projekt, czyli strzelankę stawiającą na tryb kooperacji The Grinder, także na pecety oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Dotychczas myśleliśmy, że będzie to kolejny ekskluzywny tytuł dla platformy Nintendo.

SEGA zapowiada Sonic the Hedgehog 4
SEGA zapowiada Sonic the Hedgehog 4

Jiker, 4 lutego 2010, 18:05

Japońska firma SEGA ujawniła ostatecznie czym tak naprawdę jest tajemniczy Project Needlemouse, o którym wspominaliśmy Wam jeszcze we wrześniu ubiegłego roku. Zgodnie z oczekiwaniami największych fanów Niebieskiego Jeża, oficjalnej zapowiedzi doczekała się w ten sposób pełnoprawna, czwarta odsłona cyklu Sonic the Hedgehog.

Nintendo ma w planach kolejną konsolę
Nintendo ma w planach kolejną konsolę

Vercetti, 4 lutego 2010, 09:55

Inżynierowie Nintendo pracują nad nową konsolą – takie rewelacje podał serwis VideoGamer, któremu udało skontaktować się z pracownikiem japońskiej firmy. Anonimowy informator twierdzi, że koncern ujawni platformę na marcowej imprezie Game Developers Conference.

Smutny koniec Sadness

Hed, 4 lutego 2010, 09:38

Polska gra Sadness (przeznaczona na konsolę Wii) najprawdopodobniej została anulowana – z sieci zniknęła oficjalna strona produkcji, a sama domena została wystawiona na sprzedaż. Nasze dość pewne źródła zdają się potwierdzać domysły, że projekt, o którym słuch zaginął na wiele długich miesięcy, po prostu został skasowany.

Dwa miliony sprzedanych egzemplarzy NBA 2K10
Dwa miliony sprzedanych egzemplarzy NBA 2K10

Adrian Werner, 3 lutego 2010, 08:48

Oddział sportowy firmy 2K Games z dumą ogłosił, że NBA 2K10 zakupiło na świecie już ponad 2 miliony fanów gier koszykarskich. Tym samym seria obroniła tytuł najpopularniejszej produkcji tego rodzaju.

Koniec twórców Cursed Mountain
Koniec twórców Cursed Mountain

Adrian Werner, 1 lutego 2010, 09:24

Jak donosi serwis aussie-nintendo żywot Deep Silver Vienna dobiegł końca. Powodem jest fatalna sprzedaż najnowszej (i jak się okazuje ostatniej) produkcji studia - rozgrywającego się w sercu Himalajów survival horroru zatytułowanego Cursed Mountain.

Premiery gier w Polsce (25-29 stycznia)
Premiery gier w Polsce (25-29 stycznia)

Vercetti, 1 lutego 2010, 09:02

Najgłośniejszym wydarzeniem minionego tygodnia na polskim rynku gier była z pewnością premiera długo oczekiwanego Mass Effect 2. Poza hitem BioWare do polskich sklepów trafił m.in. pecetowy Dark Void oraz Tatsunoko vs. Capcom na Wii.

Polska premiera Tatsunoko vs Capcom: Ultimate All-Stars

Cenega Press Release, 29 stycznia 2010, 16:58

Nintendo sprzedało 190 milionów konsol Wii i DS
Nintendo sprzedało 190 milionów konsol Wii i DS

Maciej Śliwiński, 28 stycznia 2010, 13:30

Nintendo podzieliło się dziś wynikami sprzedaży swoich sztandarowych konsol: Wii oraz DS. Od czasu debiutu na rynku, fani gier na całym świecie zakupili ponad 190 milionów egzemplarzy obu produktów.

Gry Nintendo królują na konsoli Wii
Gry Nintendo królują na konsoli Wii

Hed, 28 stycznia 2010, 10:23

Michael Pachter, branżowy analityk z firmy Wedbush Morgan, opublikował (forum NeoGaf) informacje na temat sytuacji konsoli Wii na rynku amerykańskim w ubiegłym roku (na podstawie danych NPD). Okazuje się, że gry Nintendo w 2009 roku zarabiały najwięcej, generując praktycznie połowę ogólnych obrotów ze sprzedaży oprogramowania na tej platformie.

Twórcy pecetowego Mass Effect współtworzą Green Day: Rock Band
Twórcy pecetowego Mass Effect współtworzą Green Day: Rock Band

omadaha, 28 stycznia 2010, 08:55

Do grona twórców nowej gry muzycznej Green Day: Rock Band, umożliwiającej graczom zmierzenie się z utworami popularnej rockowej kapeli, dołączyły kolejne doświadczone ekipy programistów. Wśród nich znalazło się między innymi Demiurge Studios, pracujące wcześniej nad portem gry Mass Effect z konsoli na PC.

EA zapowiada 2010 FIFA World Cup
EA zapowiada 2010 FIFA World Cup

Jiker, 27 stycznia 2010, 09:33

Firma EA Sports zapowiedziała oficjalnie grę 2010 FIFA World Cup, w której otrzymamy możliwość wzięcia udziału w wirtualnym turnieju Mistrzostw Świata, zaplanowanych w RPA w okresie od 11 czerwca do 11 lipca. Zgodnie z przewidywaniami sklepów internetowych, produkcja trafi do sprzedaży 27 kwietnia.

Capcom ujawnia daty premier Super Street Fightera IV i Lost Planet 2
Capcom ujawnia daty premier Super Street Fightera IV i Lost Planet 2

Hed, 26 stycznia 2010, 10:35

Na japońskiej imprezie zorganizowanej przez Capcom przedstawiono plany wydawnicze firmy na najbliższe miesiące. Poznaliśmy tym samym dokładne daty premier dwóch produkcji opóźnionych w grudniu ubiegłego roku, czyli gier Super Street Fighter IV oraz Lost Planet 2. Ponadto, wydawca wyraźnie planuje dalszą ekspansję popularnej w Azji marki Monster Hunter.

Premiery gier w Polsce (18-22 stycznia)
Premiery gier w Polsce (18-22 stycznia)

Vercetti, 25 stycznia 2010, 12:10

Miniony tydzień przyniósł kilka ciekawych tytułów, na które gracze od dawna ostrzyli sobie zęby. Do polskich sklepów trafiły m.in. Bayonetta, WET i Dark Void. Ofertę reedycji zasiliły natomiast cztery gry z serii Pomarańczowa Kolekcja Klasyki.

10 milionów New Super Mario Bros. Wii
10 milionów New Super Mario Bros. Wii

Hed, 25 stycznia 2010, 11:22

Mimo nieco gorszych wyników niż przed rokiem firma Nintendo nadal potrafi sprzedawać gry w ogromnych nakładach. Wystarczy wykorzystać niezawodną postać Mario, zdecydować się na standardową stylistykę i dodać jedną rzeczywistą nowość. W przypadku New Super Mario Bros. Wii, który znalazł 10 milionów nabywców na świecie w 2 miesiące, był nią tryb kooperacji.

Polska premiera Resident Evil Zero na Wii

Cenega Press Release, 22 stycznia 2010, 11:43

Nowa odsłona Tiger Woods PGA Tour i beta-testy odsłony przeglądarkowej
Nowa odsłona Tiger Woods PGA Tour i beta-testy odsłony przeglądarkowej

Jiker, 22 stycznia 2010, 10:03

Koncern Electronic Arts kontynuuje rozwój marki Tiger Woods PGA Tour. Firma zapowiedziała właśnie jej nową odsłonę o numerze 11, a także uruchomiła zgodnie z oczekiwaniami betę przeglądarkowego Tiger Woods PGA Tour Online.

Trackmania w wersji na Wii nabiera kształtów
Trackmania w wersji na Wii nabiera kształtów

Gambrinus, 22 stycznia 2010, 09:44

Latem zeszłego roku studio Focus Home Interactive zapowiedziało, że popularna seria wyścigów Trackmania zostanie przeniesiona na konsolę Nintendo Wii. Dotychczas, cykl w wersji na komputery osobiste okazał się wielkim hitem.

Wzrosła ilość nowych marek na rynku gier
Wzrosła ilość nowych marek na rynku gier

omadaha, 21 stycznia 2010, 12:35

Wedle najnowszych danych statystycznych w ostatnich latach znacząco wzrosła ilość nowych marek na rynku gier. W zeszłym roku stanowiły one 22% wszystkich wydanych tytułów i był to najlepszy wynik od czterech lat.

New Super Mario Bros. Wii najszybciej sprzedającą się grą w Japonii
New Super Mario Bros. Wii najszybciej sprzedającą się grą w Japonii

Rock Alone, 20 stycznia 2010, 10:47

New Super Mario Bros. Wii produkcji Nintendo bije kolejne rekordy. Od 3 grudnia 2009 roku w Japonii sprzedano już 3,002,753 sztuk tej gry.

Znamy amerykańską datę premiery Red Steel 2
Znamy amerykańską datę premiery Red Steel 2

Maciej Śliwiński, 19 stycznia 2010, 10:45

Poznaliśmy oficjalną datę premiery sequela jednej z najgłośniejszych gier na konsolę Nintendo Wii. Red Steel 2 opracowywane przez francuskie studio Ubisoftu zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych 23 marca.

Sprzedaż The Beatles: Rock Band i przyszłość gier muzycznych
Sprzedaż The Beatles: Rock Band i przyszłość gier muzycznych

Hed, 19 stycznia 2010, 09:48

Na łamach Los Angeles Times pojawił się tekst dotyczący popularności The Beatles: Rock Band, według którego gra sprzedała się na świecie w nakładzie 1,7 miliona egzemplarzy. Wydawca produkcji podobno jest zadowolony z wyników (szczególnie w Stanach Zjednoczonych), chociaż przyznaje, że niektóre europejskie rynki nie spełniły pokładanych w nich oczekiwań.

W I Am Alive zagramy dopiero w 2011 roku

omadaha, 14 stycznia 2010, 13:31

Ubisoft oficjalnie ogłosił, że data premiery gry akcji utrzymanej w klimatach survival horroru, zatytułowanej I Am Alive, zostaje przesunięta i będzie miała miejsce dopiero w przyszłym roku kalendarzowym.

Sonic & SEGA All-Stars Racing także na PC
Sonic & SEGA All-Stars Racing także na PC

Jiker, 14 stycznia 2010, 08:36

Japoński koncern SEGA zdecydował się wydać grę wyścigową Sonic & SEGA All-Stars Racing również w wersji na komputery osobiste. Premiera produkcji odbędzie się pod koniec przyszłego miesiąca – do sklepów trafią wówczas także odsłony przeznaczone na Xboksa 360, PlayStation 3, Nintendo Wii oraz DS.

EA potwierdza remake klasycznego NBA Jam
EA potwierdza remake klasycznego NBA Jam

omadaha, 12 stycznia 2010, 09:19

Korporacja Electronic Arts oficjalnie ogłosiła, że nabyła prawa do produkcji nowej pozycji z klasycznej serii NBA Jam. Tym samym potwierdziła pogłoski, które pojawiły się w sieci na początku stycznia, jakoby pracowała nad wskrzeszeniem tej arcade'owej koszykówki.

Potężna porcja plotek o grach MMO od Bungie i Blizzard, nowym Anno i innych
Potężna porcja plotek o grach MMO od Bungie i Blizzard, nowym Anno i innych

Adrian Werner, 9 stycznia 2010, 09:34

Jak dotąd 2010 plotkami stoi. Nie będzie przesadą, jeśli stwierdzimy, że jesteśmy wręcz zalewani kolejnymi ich falami. Dzisiaj opowiemy m.in. o spekulacjach odnośnie nowych gier MMO od Bungie i Blizzard, Rock Band 3, nowym Anno oraz kontynuacjach Bully i NBA Jam.

Prezes Nintendo o nowej The Legend of Zelda i następcy Nintendo DS
Prezes Nintendo o nowej The Legend of Zelda i następcy Nintendo DS

Jiker, 6 stycznia 2010, 14:59

Saturo Iwata, prezes koncernu Nintendo, ujawnił w rozmowie z gazetą Asahi Shimbun kilka nowych informacji o nowych produktach firmy. Wśród podjętych tematów znalazła się nowa odsłona cyklu The Legend of Zelda oraz następca konsoli Nintendo DS.

Sprzedaż gier i konsol Nintendo w Stanach Zjednoczonych
Sprzedaż gier i konsol Nintendo w Stanach Zjednoczonych

Rock Alone, 6 stycznia 2010, 10:26

W ciągu ostatnich dni donosiliśmy o dobrej sprzedaży konsol Nintendo w Europie oraz Japonii. Podsumowanie rynku Stanów Zjednoczonych jest dla firmy równie optymistyczne. Jeżeli wziąć pod uwagę sprzedaż Wii oraz DS, to na ryku konsol pozycja Nintendo jako lidera jest pewna.

Sprzedaż gier i konsol Nintendo w Europie
Sprzedaż gier i konsol Nintendo w Europie

Jiker, 5 stycznia 2010, 18:13

Konsole i gry koncernu Nintendo biją rekordy popularności nie tylko w Japonii oraz Stanach Zjednoczonych, ale i w innych rejonach świata. Japończycy ujawnili właśnie rezultaty sprzedaży swoich najistotniejszych produktów w krajach Starego Kontynentu, potwierdzając tezę, że Europa to coraz silniejszy bastion zagorzałych miłośników marki Nintendo.

EA Sports pracuje nad nowym NBA Jam?
EA Sports pracuje nad nowym NBA Jam?

Maciej Śliwiński, 5 stycznia 2010, 09:36

Wszystko wskazuje na to, że EA Sports pracuje nad kolejnym sportowym tytułem. Tym razem koncern planuje reanimować klasyk – zagraniczne media raportują, że pod koniec stycznia firma oficjalnie ogłosi NBA Jam w wersji na konsolę Nintendo Wii.

Sprzedaż konsol i gier na eBayu w ostatnim miesiącu 2009
Sprzedaż konsol i gier na eBayu w ostatnim miesiącu 2009

Filip „fsm” Grabski, 2 stycznia 2010, 13:40

Giganci z branży uwielbiają się nawzajem zasypywać statystykami. A to Xboksów jest więcej niż PS3, a to Modern Warfare 2 pobiło wszelkie rekordy, ale najdroższa edycja kolekcjonerska to pudełko z Uncharted 2. Przerzucają się milionami dolarów, gigabajtami dysków i megahercami procesorów. Tymczasem naprawdę ciekawe mogą okazać się statystyki dotyczące obiegu konsol i gier z drugiej ręki.

Francuski DJ zaangażowany w pracę nad kontynuacją DJ Hero
Francuski DJ zaangażowany w pracę nad kontynuacją DJ Hero

Jiker, 31 grudnia 2009, 10:10

42-letni, francuski DJ David Guetta wyjawił w rozmowie z redakcją serwisu Kelowna.com, że będzie jedną z osób zaangażowanych w produkcję drugiej odsłony cyklu DJ Hero. Nie musimy dodawać, że jak dotąd w sieci nie pojawiły się żadne informacje potwierdzające możliwość rozpoczęcia deweloping kontynuacji.

Trener NFL ze stajni EA Sports
Trener NFL ze stajni EA Sports

Rock Alone, 30 grudnia 2009, 08:25

Alain Quinto przedstawiciel EA Canada poinformował, że w styczniu możemy spodziewać się zapowiedzi nowej gry sportowej EA Sports z futbolem amerykańskim w roli głównej. Jak widać, najwyraźniej temat ten nie został wyeksploatowany przez serię Madden NFL. Nowy tytuł trafi tylko na platformę Wii i zaoferuje nie tylko rozrywkę ale i rozbudowany zestaw ćwiczeń fizycznych.

Modern Warfare 2 najchętniej piraconą grą tego roku
Modern Warfare 2 najchętniej piraconą grą tego roku

Adrian Werner, 29 grudnia 2009, 08:30

Koniec roku to tradycyjnie czas podsumowań. Serwis TorrentFreak zebrał dane m.in. z najpopularniejszych bittorrentowych trackerów i dzięki temu sporządził listę najczęściej piraconych gier ostatnich 12 miesięcy. "Zwycięzcą" okazało się Call of Duty: Modern Warfare 2, zajmując pierwsze miejsce zarówno w zestawieniu pecetowym jak i tym na Xboksa 360.

Capcom opóźnia debiuty Lost Planet 2 oraz Dead Rising 2
Capcom opóźnia debiuty Lost Planet 2 oraz Dead Rising 2

Jiker, 23 grudnia 2009, 11:06

Z danych zawartych w wewnętrznych dokumentach Capcom wynika, że szefostwo przedsiębiorstwa zdecydowało się opóźnić premiery aż czterech produkcji, mających trafić na rynek w okresie od 1 stycznia do 31 marca 2010 roku.

My Body Coach w ofercie IQ Publishing (21/12/09)

IQ Publishing Press Release, 21 grudnia 2009, 17:36

Nintendo chce cię zrelaksować, a Microsoft odchudzić
Nintendo chce cię zrelaksować, a Microsoft odchudzić

Adrian Werner, 20 grudnia 2009, 09:37

Dzięki zarejestrowaniu przez Nintendo nowej nazwy handlowej oraz wnioskowi patentowi złożonemu przez Microsoft, wiemy już odrobinę o tym, jakie zamiary w stosunku do naszych ciał mają obie korporacje. A plany ich różnią się od siebie diametralnie.

2K Sports w tarapatach? Nie będzie NHL 2K11?
2K Sports w tarapatach? Nie będzie NHL 2K11?

Adrian Werner, 19 grudnia 2009, 15:55

Nasilają się plotki o problemach, jakie Take Two Interactive ma ze swoją dywizją gier sportowych. Na liście tytułów zaplanowanych na następny rok nie znalazła się bowiem nowa edycja serii NHL 2K.

Dwa miliony sprzedanych egzemplarzy Borderlands i plany Take Two na przyszłość
Dwa miliony sprzedanych egzemplarzy Borderlands i plany Take Two na przyszłość

Adrian Werner, 18 grudnia 2009, 08:30

Informowaliśmy wcześniej o doskonałych wynikach finansowych Borderlands. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, gra utrzymała szybkie tempo sprzedaży i do dnia dzisiejszego znalazła już ponad 2 miliony nabywców.

9 milionów Wii w Japonii. PlayStation 3 nie daje za wygraną

Jiker, 17 grudnia 2009, 10:40

Firma Enterbrain, wydawca japońskiego magazynu Famitsu, ujawniła całościowe wyniki sprzedaży konsol Wii i PlayStation 3 w Kraju Kwitnącej Wiśni. Przedstawione rezultaty wykazały, że platforma koncernu Nintendo sprzedała się w całej swojej historii ponad dwukrotnie lepiej od najnowszego sprzętu korporacji Sony.

Projektant marki The Legend of Zelda o nowej odsłonie serii
Projektant marki The Legend of Zelda o nowej odsłonie serii

Jiker, 16 grudnia 2009, 11:12

Twórcy nie rozpieszczali nas sporą liczbą istotnych informacji na temat następcy The Legend of Zelda: Twilight Princess, wydanej pod koniec 2006 roku. Ciszę przerwał Eiji Aonuma, główny projektant kilku ostatnich odsłon serii.

Nowa gra z uniwersum Transformers

Licomp Empik Multimedia Press Release, 16 grudnia 2009, 10:26

Plany wydawnicze Nintendo na najbliższe miesiące
Plany wydawnicze Nintendo na najbliższe miesiące

Maciej Śliwiński, 15 grudnia 2009, 09:00

W specjalnej informacji prasowej przesłanej do mediów, Nintendo zaprezentowało swoje plany wydawnicze na pierwszy kwartał 2010 roku, dotyczące amerykańskiego rynku. Oferta na konsole tej firmy poszerzy się o kilka nowych gier, dostępne będą również kontrolery do Wii w nowych kolorach.

Słabe wyniki amerykańskiej sprzedaży Tony Hawk: Ride
Słabe wyniki amerykańskiej sprzedaży Tony Hawk: Ride

Cairine, 14 grudnia 2009, 07:02

Po nieprzychylnych recenzjach i słabym przyjęciu przez graczy, mamy formalne potwierdzenie – Tony Hawk: Ride nie odniósł sukcesu, na jaki liczyli jego twórcy, firma Activision, oraz sygnujący serię swoim nazwiskiem sławny skater. W opublikowanych przez NPD listopadowym podsumowaniu sytuacji na rynku gier w USA, tytuł nie znalazł się na liście pierwszych dziesięciu najlepiej sprzedających się produkcji.

Modern Warfare 2 kupiło już ponad 6 mln Amerykanów
Modern Warfare 2 kupiło już ponad 6 mln Amerykanów

Adrian Werner, 11 grudnia 2009, 11:40

Donosiliśmy już o rewelacyjnych wynikach finansowych Call of Duty: Modern Warfare 2. Nikogo nie powinna dziwić zatem informacja, że najnowsze dzieło Infinity Ward zostało w listopadzie zakupione przez ponad 6 milionów graczy konsolowych. Tym samym lekką ręką bijąc wszystkie dotychczasowe amerykańskie rekordy sprzedaży.

Terminy premier Alien Breed Evolution w wersjach na PC i PS3
Terminy premier Alien Breed Evolution w wersjach na PC i PS3

Jiker, 11 grudnia 2009, 11:20

Dziennikarze serwisu Gamerzines postanowili dociec, z jakiego powodu wznowienie klasycznej strzelaniny Alien Breed – Alien Breed Evolution – zostanie początkowo wydane wyłącznie w wersji na konsolę Xbox 360. Przy okazji dowiedzieliśmy się kiedy mniej więcej nastąpi debiut edycji przeznaczonych na PlayStation 3 i PC.