Jak donosi serwis Gameplayer, australijski Urząd Klasyfikacji Filmów i Literatury dopuścił do sprzedaży w tamtejszych sklepach grę MadWorld (przyznając jej kategorię MA15+), będącą kontrowersyjną propozycją studia PlatinumGames oraz firmy Sega. Przy okazji, zamieszczając adnotację o multiplatformowości tegoż tytułu, wprowadził niemały zamęt.
Piotr Doroń
19 stycznia 2009 08:25
W piątek światem elektronicznej rozrywki wstrząsnęły fatalne dla graczy z Europy wieści na temat Final Fantasy XIII. Japońska firma Square Enix podała bowiem, że najnowsza odsłona bodaj najsłynniejszego cyklu jRPG trafi na Stary Kontynent nie wcześniej, niż w kwietniu 2010 roku.
Damian Rams
18 stycznia 2009 14:55
Dość spore zamieszanie wywołał filmik przedstawiający gameplay trzeciej odsłony Star Wars: Battlefront, który (prawdopodobnie) wbrew woli twórców wyciekł do sieci. Rozgrywka pomimo tego, że została nagrana kamerą co spowodowało sporą utratę jakości obrazu, prezentuje się imponująco. Dzisiejsze informacje rzucają nieco światła na tajemniczy w chwili obecnej projekt.
Damian Rams
17 stycznia 2009 16:59
Studio Treyarch przedstawiło kilka ciekawych wiadomości na temat swojego Call of Duty: World at War. Po pierwsze, zombie dla wszystkich. Po drugie, podwójne punkty doświadczenia przez weekend. Po trzecie, dlaczego wypuszczanie pecetowych łatek zajmuje tak dużo czasu.
Przemysław Bartula
17 stycznia 2009 15:48
Wszyscy oczekujący serii telefonów Sony Ericsson sygnowanych znaczkiem PlayStation Portable jeszcze sobie poczekają – Sony odmówiło udzielenia licencji na taką linię produktów.
Przemysław Bartula
17 stycznia 2009 13:23
Wszyscy fani serii Resident Evil będą mieli okazję upolować coś wyjątkowego i związanego z piątą odsłoną serii. Capcom poinformował bowiem o planach wydania kolekcjonerskiej edycji najnowszej części cyklu.
Damian Rams
17 stycznia 2009 11:34
Według nowych informacji ogłoszonych przez Warner Bros. Interactive Entertainment wersja demonstracyjna drugiej części F.E.A.R. będzie dostępna za darmo dla wszystkich już 22 stycznia. Sprawa dotyczy trzech platform, na jakie gra została zapowiedziana (komputery osobiste, PlayStation 3, Xbox 360). Już wkrótce więc będziemy mogli sprawdzić czy tytuł rzeczywiście wywołuje uczucie strachu.
Szymon Liebert
16 stycznia 2009 19:25
Karnawał już się rozpoczął a Ty nadal nie masz pomysłu na imprezę?
Licomp Empik Multimedia Press Release
16 stycznia 2009 17:44
Początek roku to bez wątpienia okres wielkich, noworocznych wyprzedaży. Ci z nas, który nie wydali jeszcze pieniędzy otrzymanych jako prezent pod choinkę mogą właśnie teraz zrobić z nich użytek. Zwłaszcza, że w tym roku polscy wydawcy w kwestii noworocznych przecen spisali się bardzo dobrze.
Katarzyna Grysiewicz
16 stycznia 2009 16:45
Znamy datę premiery najnowszej części Guitar Hero: Metallica. Wersje na PlayStation3 oraz Xboxa 360 dostępne w sprzedaży będą już 29 marca. Niestety tylko na terenie Stanów Zjednoczonych. Europejskim fanom kultowego zespołu przyjdzie poczekać do maja.
Maciej Śliwiński
16 stycznia 2009 13:06
Wersja demonstracyjna Killzone 2 będzie dostępna dla wszystkich chętnych dokładnie dzień przed premierą. Ściąganie będzie można więc zacząć w czwartek, 26 lutego tego roku. Tytuł wyjdzie w piątek i jak można przypuszczać będzie cieszył się sporą popularnością. Od jego pierwszej zapowiedzi minęło już sporo czasu, ale wydaje się, że twórcy nie zmarnowali tego okresu i stworzyli godną uwagi pozycję.
Szymon Liebert
16 stycznia 2009 12:48
Do sieci wyciekł filmik przedstawiający wczesną wersję trzeciej odsłony Battlefront, do niedawna tworzonej przez Free Radical. Produkcję gry, decyzją firmy Lucasarts przeniesiono podobno do studia Rebellion, znanego chociażby z Aliens vs Predator i Rogue Trooper. Oglądając dostępny filmik trudno zrozumieć czemu – tytuł wygląda naprawdę obiecująco.
Szymon Liebert
16 stycznia 2009 11:39
Firma Square Enix podała nieco zatrważającą informację. Według niej, długo oczekiwana trzynasta część głównego cyklu Final Fantasy, zapowiadana na Xboksa 360 i PlayStation 3, miałaby pojawić się w Europie i USA dopiero w kwietniu 2010 roku. Wcześniej można spodziewać się wydania wersji na rynek Japoński. Japończycy doczekają się więc prawdopodobnie gry jeszcze w tym roku.
Szymon Liebert
16 stycznia 2009 09:53
Dowiedzieliśmy się dzisiaj, że scenariusz do oczekiwanej przez prawie wszystkich graczy czwartej odsłony Dooma napisze niejaki Graham Joyce. Ten brytyjski pisarz znany jest przede wszystkim miłośnikom literatury fantastycznej. W swoim dorobku twórca ma bowiem 14 powieści oraz kilkadziesiąt krótszych form literackich. Wiele jego dzieł otrzymało w przeszłości prestiżowe nagrody i wyróżnienia.
Szymon Liebert
15 stycznia 2009 15:36
Mniej więcej miesiąc temu mieliśmy okazję oglądać bardzo dobrze zrealizowany trailer Mafia II. Ostatnio Internet ujrzał jego drugą, wydłużoną o kilkanaście sekund wersję, co studio 2K Czech uznało za dobrą okazję do pochwalenia się mocą silnika napędzającego grę.
Damian Rams
15 stycznia 2009 15:03
Już jakiś czas temu wspominaliśmy o planowanej na pecety i konsole grze Watchman, opartej na jednej z bardziej cenionych na świecie serii komiksów autorstwa Alana Moore’a. Tytuł ten ma zostać wydany w marcu tego roku, poprzedzając premierę kinowej adaptacji. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że scenariusz tego projektu oparty jest mocno na mniej znanym fragmencie twórczości Moore’a.
Szymon Liebert
15 stycznia 2009 14:30
Jeśli nie możesz się doczekać premiery RPGa Dragon Age i odpowiednio sprawnie władasz językiem Szekspira, raduj się! W amerykańskich księgarniach bowiem wkrótce pojawi się pierwsza książka osadzona w uniwersum gry.
Filip Grabski
15 stycznia 2009 13:30
Jeden z najbardziej znanych japońskich twórców gier – Hideo Kojima – jest bardzo zapracowanym człowiekiem. W planach ma podobno aż 4 nowe projekty (nie dwa, jaki pisaliśmy wcześniej), z których jeden powinien ujrzeć światło dzienne jeszcze w tym roku.
Filip Grabski
15 stycznia 2009 12:12
Mniej więcej od połowy ubiegłego roku wiadomo, iż firma Raven Software pracuje w pocie czoła na shooterem zatytułowanym Singularity. Zeszłoroczne targi E3 zaowocowały zwiastunem wspomnianej produkcji oraz szczątkowymi informacjami na jej temat. Okazuje się jednak, że już niedługo dowiemy się nieco więcej o tej utrzymanej w mrocznej konwencji grze.
Maciej Myrcha
15 stycznia 2009 09:18
Emocje wywołane pecetową wersją Grand Theft Auto IV jeszcze dobrze nie opadły, a po sieci krążą już plotki o kolejnej części tej gry przygotowywanej przez Rockstar Games.
Maciej Śliwiński
15 stycznia 2009 08:46