Chociaż demo piątej części Resident Evil hula już w najlepsze w Japonii, nie wiedzieliśmy kiedy dokładnie będzie ono dostępne dla reszty świata. Dzisiaj te wątpliwości zostały rozwiane. Pierwsi w grę zagrają amerykańscy posiadacze Xboksa 360, dla których wersja demonstracyjna powinna być dostępna 26 stycznia tego roku. Użytkownicy PlayStation 3 spoza Japonii będą musieli poczekać nieco dłużej.
Szymon Liebert
14 stycznia 2009 20:11
Kolejny „Halo-killer” mający pokazać FPS-ową siłę konsoli PlayStation 3 zadebiutuje już pod koniec lutego. Niestety – gra nie doczeka się edycji kolekcjonerskiej.
Filip Grabski
14 stycznia 2009 13:10
Wczoraj odbyła się amerykańska premiera pecetowej wersji Mirror’s Edge, jednej z oryginalniejszych produkcji ostatnich miesięcy. Amerykańscy miłośnicy komputerów osobistych mogą zagrać w ten tytuł jako pierwsi. Następni w kolejce są gracze z Europy, do której pudełka z grą zawitają już w najbliższy piątek. Tymczasem, wydawca Electronic Arts ogłosił datę wydania nadchodzącej dodatkowej zawartości.
Szymon Liebert
14 stycznia 2009 12:37
Od wczoraj mieszkańcy Stanów Zjednoczonych mogą już kupić najnowszą grę akcji osadzoną w świecie Władcy Pierścieni Tolkiena - The Lord of the Rings: Conquest. Z kolei na terenie Europy (i Polski) tytuł dostępny będzie w najbliższy piątek, czyli 16 stycznia, oczywiście dzięki firmie Electronic Arts Polska.
Dorota Drużko
14 stycznia 2009 10:53
Firma Bethesda wypuściła kolejną poprawkę do swojego ostatniego dzieła. Uaktualnienie do Fallouta 3 dotyczy wszystkich platform, a w wersji na pecety wprowadza wsparcie dla Games For Windows Live Marketplace. Umożliwi to posiadaczom komputerów zakup zapowiadanej na 27 stycznia nowej zawartości DLC do tego produktu.
Szymon Liebert
14 stycznia 2009 08:29
O tym, że wersja demonstracyjna drugiej części F.E.A.R (znanej jako Project Origin) jest w planach wiedzieliśmy już od dawna. Jeszcze w grudniu dowiedzieliśmy się jednak o pewnych opóźnieniach – demo zostało przesunięte na początek nowego roku. Dzisiaj znamy możliwą datę pojawienia się próbki gry w wersji na konsole Xbox 360 i PlayStation 3 – jest nią 22 stycznia tego roku.
Szymon Liebert
13 stycznia 2009 13:15
Zapowiadająca się bardzo obiecująco polska produkcja – Afterfall, będzie dostępna również na konsole najnowszej generacji. Taką informację podano na oficjalnej stronie gry.
Maciej Śliwiński
13 stycznia 2009 11:30
Wielka niepewność wydaje się towarzyszyć szykowanej na ten rok, najnowszej pozycji ze słynnym poszukiwaczem przygód w roli głównej. Nowy Indiana Jones zapowiedziany blisko trzy lata temu na X360 i PS3, być może nigdy nie ujrzy światła dziennego.
Daniel Kazek
13 stycznia 2009 11:02
Firma Techland, ogłosiła dziś, że pracuje nad kontynuacją swojego wielkiego hitu z 2006 roku. Już wkrótce będzie więc okazja aby ponownie przywdziać kowbojskie wdzianko oraz skórzany pas z rewolwerami – nadchodzi Call of Juarez: Więzy Krwi. Gra pojawi się na komputery osobiste oraz konsole (Xbox 360 i PlayStation 3) i ma być najbardziej wciągającym westernem w historii.
Szymon Liebert
13 stycznia 2009 09:00
Według doniesień kilku serwisów powołujących się na magazyn Edge, firma Avalanche, pracująca obecnie nad Just Cause 2, ma w zanadrzu jeszcze jeden projekt, który podobno w produkcji znajduje się już od dwóch lat. Nosi on nazwę AionGuard i zapowiada się bardzo ciekawie. Wczesne informacje sugerują dość oryginalne podejście do strategii, chociaż na razie trudno jeszcze określić specyfikę gry.
Szymon Liebert
12 stycznia 2009 21:45
Zapraszamy do kolejnego notowania najlepiej sprzedających się gier w salonach EMPiK. Na liście znajdują się tytuły wydane na komputery osobiste oraz konsole PS2, PS3 i Xbox 360. Dane pochodzą z okresu pomiędzy 5 a 11 stycznia 2009 roku i zostały zebrane w 132 salonach sieci.
Przemysław Zamęcki
12 stycznia 2009 13:05
W serwisie PCGamesHardware możemy znaleźć wywiad z Johnem O'Rorke, jednym z twórców F.E.A.R. 2: Project Origin, którego głównym tematem były techniczne aspekty gry. Choć jak wiemy tym razem konsolowa wersja produkcji ma być znacznie bardziej podobna do komputerowej w porównaniu z pierwszym F.E.A.R.-em, to jednak posiadacze blaszaków będą mogli zagrać w wyższej rozdzielczości, a co za tym idzie cieszyć się lepszym wyglądem środowiska, niż właściciele PS3 i Xboxa 360.
Dorota Drużko
12 stycznia 2009 12:28
Wiele wskazuje na to, że Batman: Arkham Asylum - najnowsza produkcja z Człowiekiem-Nietoperzem w roli głównej, zawierać będzie elementy cRPG. Tak przynajmniej wynika z publikacji zamieszczonej na łamach duńskiego magazynu Game Reactor.
Daniel Kazek
12 stycznia 2009 11:03
Drugi tydzień stycznia nie przyniósł wielkiego ożywienia na polskim rynku gier. Do rodzimych kiosków i sklepów trafiły zaledwie dwa premierowe tytuły – stworzone przez Akellę TPP Swashbucklers: Stal kontra proch oraz sygnowane logiem Ubisoftu przygody Księcia Persji, czyli zrealizowane w nowej konwencji Prince of Persia na PC i PS3.
Marek Grochowski
12 stycznia 2009 07:12
Firma Sony przedstawiła w trakcie tegorocznej edycji Consumer Electronics Show w Las Vegas kilka istniejących produkcji na PlayStation 3 w technologii 3D Stereo. Według naocznych świadków prezentacja zrobiła świetne wrażenie. Przedstawiciele SCE twierdzą jednak, że na tę chwilę nie ma co liczyć na wprowadzenie tej idei do powszechnego użycia.
Piotr Doroń
11 stycznia 2009 13:00
Otwarte betatesty produktu mającego być jednym z największych asów w rękawie Sony, czyli Home, trwają już prawie miesiąc. Podczas targów Consumer Electronics Show 2009 włodarze japońskiej firmy podali nieco danych liczbowych, dotyczących usługi.
Damian Rams
11 stycznia 2009 12:58
Ciekawie zapowiadająca się gra akcji, bazująca na mandze Takashiego Okazaki, została już ukończona i pojechała do tłoczni. Już niedługo zawita na amerykańskich półkach sklepowych.
Damian Rams
10 stycznia 2009 16:28
Firma Criterion Games pracuje w pocie czoła nad kilkoma dodatkami do Burnout Paradise. Jednym z nich będą tzw. Legendarne Pojazdy, w skład których wejdą klasyczne wehikuły znane z kultowych produkcji filmowych i telewizyjnych. Na początku listopada poznaliśmy pierwszy z nich – kopię DeLoreana. Dzisiaj możemy Wam przedstawić kolejne trzy.
Piotr Doroń
10 stycznia 2009 11:10
Dzisiaj zaczyna się Wielka Noworoczna Wyprzedaż Gier Komputerowych! Największe hity roku 2008 do 50% taniej! W ofercie można znaleźć gry zarówno na komputery PC, jak i na konsole Xbox 360, Playstation 3, Wii oraz Playstation Portable. W sumie ponad 50 tytułów w nowych, niższych cenach!
CDP.pl Press Release
9 stycznia 2009 20:22
Firma Eidos poinformowała, że najnowsza odsłona przygód Lary Croft, czyli Tomb Raider: Underworld, sprzedała się w nakładzie 1,5 miliona egzemplarzy. Chociaż liczba na pewno robi wrażenie to jednak wydawca nie jest do końca zadowolony, gdyż oczekiwano jeszcze lepszego wyniku. Winą za nieco gorszą sprzedaż obarczany jest kryzys gospodarczy na rynku amerykańskim.
Szymon Liebert
9 stycznia 2009 13:44