Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 października 2021, 18:30

autor: Maycuzai

New World - gracze idą AFK, bo boją się kolejek po wylogowaniu

Przez ogromne kolejki do serwerów New World gracze idą „AFK” i uciekają się do najróżniejszych innych sztuczek, by zapobiec wylogowaniu i uniknąć wydalenia z powodu bezczynności. Na odzew społeczności odnośnie tych praktyk nie trzeba było długo czekać...

Wydane w zeszły wtorek New World nie przestaje zadziwiać. W szczytowym momencie tylko za pośrednictwem Steama w MMO od studia Amazon Games bawiło się ponad 800 tysięcy graczy jednocześnie. Niestety, według przeważającej opinii grających z obecnego stanu produkcji trudno czerpać „zabawę” – a to za sprawą wielogodzinnych kolejek (trwających nawet po 8 godzin) do serwerów gry, przytłoczonych naporem logujących się użytkowników. Niektórzy jednak starają się obejść tę przeszkodę… nie wylogowywując się z gry w ogóle.

„Nie ma mowy. Jeśli spędzę 6 godzin w kolejce, mam pełne prawo iść do klopa na 15 minut” – pisze jeden z graczy na oficjalnym forum New World.

Oczywiście, nie wystarczy tylko stanąć w miejscu – po 20 minutach bezczynności zostaniemy wyrzuceni z serwera. Aby temu zapobiec, należy w tym czasie wykonać jakąś akcję. Zatem teoretycznie najprostszym rozwiązaniem jest zablokowanie naszej postaci na ścianie przy włączonym automatycznym biegu. Dzięki temu można by przerwać grę bez opuszczania jej. Pozostawienie naszego wirtualnego podopiecznego samego sobie wskazane jest jednak tylko w bezpiecznych lokacjach, gdyż w przeciwnym razie możemy ponieść przykre konsekwencje:

„Szczerze mówiąc, gdyby to był wybór między zrobieniem tego a czekaniem w kolejce na 3000. miejscu, co zrobiłaby większość z was?

Długie kolejki są powodem, dla którego ludzie zachowują się w ten sposób, a sam siedząc w niej przez ostatnie dwie godziny, jestem zmęczony tym nonsensem” – komentarz innego użytkownika wspomnianego forum.

Jak się jednak okazuje, w New World funkcja automatycznego biegu nie zatrzymuje licznika bezczynności. Gracze korzystający z wyżej opisanego triku najpewniej używają makr bądź też stawiają ciężarek na klawiszu ruchu.

Cała ta sytuacja tworzy swego rodzaju błędne koło. Ludzie boją się stania w kolejkach, dlatego uciekają się do podobnych sztuczek, tym samym blokując miejsca logującym się graczom – i jeszcze bardziej wydłużając kolejkę. Nic więc dziwnego, że większość społeczności nie pochwala tych zachowań i zachęca na forum gry do ich zgłaszania. Jak pisze jeden z internautów:

Zdecydowanie warto to zgłosić – Amazon zajął naprawdę twarde stanowisko w kwestii badania zachowań graczy (zwłaszcza nadużyć na czacie i obraźliwych nazw), więc […] jeśli zgłosisz tych ludzi, aktywnie się temu przyjrzą i wymyślą sposób, aby ustalić, czy nie używają oni makr (najpewniej się nimi posługują).

Może to być coś tak prostego jak „Odpowiedz na tę wiadomość, aby potwierdzić, że jesteś obecny".

Deweloperzy są świadomi problemu i już ogłosili pracę nad jego rozwiązaniem w formie opcji transferu postaci na inny serwer. Warto również wspomnieć, że gracze czekający w kolejkach mogą otrzymać darmowe nagrody w grze poprzez oglądanie streamów z niej w serwisie Twitch. Czy zatem pomimo problemów New World stanie się nowym królem MMO? Jedno jest pewne, dzięki sukcesowi tej produkcji w przyszłości możemy liczyć na kolejne gry spod szyldu Amazon Games.