Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 października 2012, 21:16

autor: Olek

Need for Speed: Most Wanted i sterowanie głosem przy pomocy Kinecta

Chris Roberts, producent Need for Speed: Most Wanted pokazał, w jaki sposób ekipa deweloperska studia Criterion Games zamierza wykorzystać potencjał kontrolera Kinect w xboksowej wersji gry.

Need for Speed: Most Wanted i sterowanie głosem przy pomocy Kinecta - ilustracja #1
Pamiętacie reklamę producenta samochodów, w której kierowca wydaje komendy głosowe? W Need for Speed: Most Wanted będzie to możliwe.
Need for Speed: Most Wanted
 1. producent: Criterion Games
 2. wydawca: Electronic Arts
 3. gatunek: wyścigi samochodowe
 4. europejska premiera: 1 listopada 2012 r.
 5. platformy sprzętowe: PC, Xbox 360, PlayStation 3, PlayStation Vita

Plotki o sterowaniu w Need For Speed: Most Wanted przy użyciu Kinecta pojawiają się od wielu miesięcy. Fani serii, którzy obawiali się, że przyjdzie im wyginać się jak w Kinect Joy Ride mogą odetchnąć z ulgą. Deweloperzy z Criterion Games chcą jedynie umożliwić wydawanie komend głosowych do obsługi niektórych elementów gry.

Jak będzie to wyglądać w praktyce pokazał Chris Roberts, który był gościem Matta Cuttle'a w najnowszym odcinku programu PWNED. Przyznał on, że inspiracją dla twórców nowego NFS-a były w tym przypadku rozwiązania zastosowane w Mass Effect 3.

Na filmiku z fragmentem rozgrywki widać, że w trakcie zabawy za pomocą komend głosowych kierowcy będą mogli m.in. uruchomić silnik, przesiąść się do innego wozu, rozejrzeć w najbliższym otoczeniu, a także zmienić niektóre parametry samochodu (np. ogumienie).

Roberts podkreśla, że sterowanie głosem ma być jedynie dodatkową atrakcją. Gracze, którym mówienie do Kinecta nie przypadnie do gustu, będą mogli obsługiwać wszystko za pomocą tradycyjnego kontrolera.

Need for Speed: Most Wanted i sterowanie głosem przy pomocy Kinecta - ilustracja #2Przypominamy, że europejska premiera Need for Speed: Most Wanted zaplanowana została na 1 listopada. Produkcja studia Criterion Games już teraz cieszy się olbrzymią popularnością, o czym świadczy m.in. rekordowa liczba pre-orderów złożonych przez polskich graczy. Zainteresowanych ofertą przedsprzedaży zachęcamy do wizyty w sklepie GRY-OnLine, gdzie zamówić można edycję limitowaną gry w cenie 129,90 zł (wersja PC) i 209,90 zł (wersje Xbox 360 i PlayStation 3).

 1. Oficjalna strona internetowa serii Need for Speed
 2. Need for Speed: Most Wanted na gamescomie 2012 - twórcy Burnouta dają kopa wyścigowej serii
 3. Need for Speed: Most Wanted – już graliśmy! Wrażenia prosto z E3 2012
 4. Video Need for Speed: Most Wanted - cechy trybu multiplayer (PL)
 5. Video Need for Speed: Most Wanted - The Most Wanted List – gameplay
 6. Video Need for Speed: Most Wanted - Bądź Ścigany (PL)
 7. Video Need for Speed: Most Wanted - cechy trybu Single Player (PL)