Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lipca 2017, 11:16

autor: Góral

NBA Playgrounds - sprzedano ponad pół miliona egzemplarzy

Studio Saber Interactive poinformowało, że dostępna od maja bieżącego roku na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i Switch oraz PC-tach zręcznościowa gra sportowa NBA Playgrounds rozeszła się w przeszło pół miliona egzemplarzy.

Wydane w maju bieżącego roku NBA Playgrounds odniosło sukces komercyjny. Odpowiedzialne za projekt studio Saber Interactive poinformowało (dzięki, DSOGaming), że projekt rozszedł się w nakładzie przekraczającym pół miliona egzemplarzy. Rezultat ten udało się wypracować na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i Switch oraz komputerach osobistych. Produkcja swego czasu zebrała może nie rewelacyjne, ale przyzwoite recenzje, osiągając średnią ocen w serwisie Metacritic na poziomie 68 punktów (wersja na PS4). Projekt trafił też w niszę, gdyż o ile dawniej bawiliśmy się chociażby w NBA Street, to obecnie na rynku po prostu nie ma tego typu zręcznościowych, ulicznych i zwariowanych gier sportowych.

NBA Playgrounds idealne nie jest, ale to i tak niezła produkcja, która znalazła spore grono odbiorców. - NBA Playgrounds - sprzedano ponad pół miliona egzemplarzy - wiadomość - 2017-07-25
NBA Playgrounds idealne nie jest, ale to i tak niezła produkcja, która znalazła spore grono odbiorców.
NBA Playgrounds w skrócie:
  • zręcznościowa gra sportowa;
  • dostępna na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i Switch oraz PC-tach;
  • sprzedano ponad pół miliona egzemplarzy.

Na sukces zapewne wpłynęły też częste aktualizacje. Deweloperzy jednak nie ustają w staraniach i w najbliższej przyszłości zamierzają udostępnić tryb 3 na 3, zmieniony system zbiórek czy też aż 33 kolejnych koszykarzy. Wydaje się, że NBA Playgrounds ma przed sobą jeszcze długie życie.

Jeżeli jesteście zainteresowani tym tytułem, to kupicie go obecnie w promocji w PlayStation Store za 56 zł (dodatkowy rabat dla abonentów PlayStation Plus). Na Xboksie One musicie wydać 69,99 zł, a na Steamie i Switchu 19,99 euro (ok. 85 zł).