Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 maja 2020, 13:48

Następne Call of Duty bez opóźnień. Wielki sukces CoD: Modern Warfare

Firma Activision zapewniła, że pomimo koronawirusa następna główna odsłona cyklu Call of Duty pojawi się w tym roku. Ponadto pochwalono się, że CoD: Modern Warfare jest najszybciej sprzedającą się częścią serii.

Następne Call of Duty bez opóźnień. Wielki sukces CoD: Modern Warfare - ilustracja #1
CoD: Modern Warfare okazało się dokładnie tym, czego potrzebował ten cykl.

Podczas omawiania wyników finansowych firma Activision dużo czasu poświęciła marce Call of Duty. Omówiono plany odnośnie tegorocznej odsłony, jak również pochwalono się wynikami Call of Duty: Modern Warfare.

  1. Oficjalna strona serii Call of Duty

Następne Call of Duty nadal w 2020 r.

Firma Activision zapewniła, że nadal zamierza wydać w tym roku kolejną główną odsłonę cyklu Call of Duty. Sytuacja z koronawirusem utrudniła prace wielu zespołom deweloperskim, więc część fanów obawiała się opóźnienia.

Warto wspomnieć, że według niedawnych plotek jeszcze przed pandemią projekt miał mieć problemy z produkcją. Zawirowania w Activision sprawiły, że studio Treyarch na opracowanie gry dostało tylko dwa lata, a nie trzy, co ostatnio było standardem dla tego cyklu.

Mimo to wydawca jest przekonany, że uda mu się wypuścić grę jeszcze w tym roku. Nie zdziwilibyśmy się jednak, gdyby produkcja zadebiutowała w grudniu, co dałoby twórcom dodatkowe dwa miesiące na dokończenie prac.

Następne Call of Duty bez opóźnień. Wielki sukces CoD: Modern Warfare - ilustracja #2
Według plotek CoD 2020 powróci do realiów znanych z wydanego w 2010 roku Call of Duty: Black Ops.

Przypomnijmy, że według plotek, tegoroczna odsłona cyklu zatytułowana zostanie Call of Duty: Vietnam. Projekt nie powstaje jako reboot ani kontynuacja podserii Black Ops, ale ma być w jakiś sposób połączony z nią fabularnie.

Wielki sukces Call of Duty: Modern Warfare

W ostatnich miesiącach głośno było głównie o Call of Duty: Warzone, ale okazuje się, że doskonale radzi sobie również wydane w zeszłym roku Call of Duty: Modern Warfare. W nowym raporcie finansowym firma Activision pochwaliła się skalą sukcesu tej produkcji.

Wyniki gry przebiły wewnętrzne prognozy Activision. Call of Duty: Modern Warfare jest najszybciej sprzedającą się odsłoną cyklu. Ponadto żadna inna część serii po siedmiu miesiącach od premiery nie miała również tak wielu graczy.

Activision zarabia również krocie na mikropłatnościach. W pierwszym kwartale tego roku uzyskane w ten sposób przychody w Call of Duty: Modern Warfare były ponad dwukrotnie większe niż w analogicznym okresie dla Call of Duty: Black Ops IIII.

W sukcesie Call of Duty: Modern Warfare istotną rolę miała odegrać sytuacja z koronawirusem oraz powiązanie gry z wydanym w marcu Call of Duty: Warzone.

Przypomnijmy, że Call of Duty: Modern Warfare ukazało się 25 października ubiegłego roku na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

  1. Recenzja gry Call of Duty: Modern Warfare – prawie najlepszy CoD w historii
  2. Call of Duty: Modern Warfare to Battlefield, na którego czekają gracze
  3. Wszystko o Call of Duty: Modern Warfare 2019
  4. Oficjalna strona serii