Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 kwietnia 2020, 18:59

autor: Vergil

Call of Duty (Vietnam) – Jason Schreier o dacie premiery i tytule gry

Słynny Jason Schreier, czyli dziennikarz, którego gracze znają z częstego dzielenia się informacjami zza branżowych kulis, zabrał głos w sprawie nowego Call of Duty, a dokładnie – najnowszych pogłosek dotyczących czasu i miejsca akcji gry, jej tytułu oraz daty premiery.

W SKRÓCIE:
  1. Jason Schreier twierdzi, że akcja nowego Call of Duty w istocie może zostać osadzona w Wietnamie z czasów zimnej wojny;
  2. studio Treyarch przygotowuje produkcję, która będzie w jakiś sposób powiązana z podserią Black Ops, choć raczej nie będzie stanowić jej rebootu;
  3. premiera omawianej strzelanki jest planowana na tegoroczną jesień, aczkolwiek zdaniem Schreiera obecnie nie wiadomo, co przyniesie przyszłość.

Dzisiaj donosiliśmy Wam o tym, że w sieci pojawiły się doniesienia, wedle których tegoroczna odsłona cyklu Call of Duty, nad którą pracuje studio Treyarch, będzie nosić podtytuł Vietnam. Zgodnie z tymi pogłoskami, pomimo że autorzy nie zdecydują się na wykorzystanie nazwy Black Ops, w praktyce ich dzieło ma stanowić przynajmniej częściowy reboot tej podserii. Teraz głos w sprawie zabrał Jason Schreier, czyli słynny dziennikarz, który często dzieli się z graczami informacjami zza kulis.

Call of Duty (Vietnam) – Jason Schreier o dacie premiery i tytule gry - ilustracja #1
Czy studio Treyarch szykuje się na wielki powrót do ogarniętego wojną Wietnamu?

W jednym ze swoich tweetów Schreier stwierdził, że wierzy, iż akcja tej produkcji w istocie zostanie osadzona w Wietnamie podczas zimnej wojny. W kolejnym przyznał natomiast, że nie wydaje mu się, by studio Treyarch miało przygotować reboot. W następnej wiadomości doprecyzował jeszcze, że choć nie jest zagorzałym miłośnikiem cyklu i nie zna dokładnie szczegółów fabularnych, wielokrotnie słyszał już o Call of Duty: Vietnam i o ile dobrze wie, gra w istocie będzie częścią podcyklu Black Ops lub przynajmniej będzie z nim połączona.

Na koniec słówko o tegorocznej premierze omawianej produkcji. Schreier twierdzi bowiem, że opisywana gra ma trafić do sprzedaży jesienią. Problemy, z którymi obecnie zmaga się w zasadzie niemal cały świat, mogą jednak sprawić, że deweloperzy i wydawca zostaną zmuszeni do zmiany tego terminu.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Call of Duty