Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 kwietnia 2020, 18:19

autor: Ender

Powstaje gra na podstawie gangsterskiego serialu Peaky Blinders

Brytyjskie studio FuturLab przedstawiło światu grę Peaky Blinders: Mastermind, która jest taktyczną skradanką opartą na serialu Peaky Blinders, wyprodukowanym przez telewizję BBC i serwis Netflix. Tytuł zadebiutuje na konsolach PlayStation 4, Nintendo Switch oraz Xbox One, a także na pecetach.

Powstaje gra na podstawie gangsterskiego serialu Peaky Blinders - ilustracja #1Niezależny brytyjski zespół deweloperski FuturLab, znany głownie dzięki dobrze przyjętym shoot 'em upom Velocity oraz Velocity 2X, zaprezentował w serwisie IGN swój najnowszy projekt zatytułowany Peaky Blinders: Mastermind. Jest to unikalna gra logiczno-przygodowa, której akcja osadzona została w na początku lat dwudziestych ubiegłego stulecia i skupia się na półświatku miasta Birmingham. Tytuł oparty jest na popularnym serialu sensacyjnym Peaky Blinders, stworzonym przez telewizję BBC i serwis Netflix.

  1. Peaky Blinders: Mastermind w serwisie Steam

Peaky Blinders: Mastermind ukaże się jeszcze tego lata, równocześnie na PlayStation 4, Nintendo Switch, Xboksie One, a także komputerach PC. Tytuł posiada polską wersję językową.

Przy Peaky Blinders: Mastermind pracował Steven Knight, współtwórca i pomysłodawca serii telewizyjnej. Tytuł jest prequelem pierwszego sezonu serialu i rozgrywa się w 1919 roku. Podczas zabawy kontrolujemy członków przestępczej rodziny Shelby, znanych z małego ekranu. Trójwymiarowy świat gry został przedstawiony w widoku izometrycznym. Produkcja nie jest jednak gangsterską grą taktyczną lub strzelanką. Oferuje ona za to unikalny gameplay oraz szereg misji, składających się z zagadek logicznych, które rozwiązujemy manipulując czasem.

Podczas zabawy kontrolujemy sześciu przedstawicieli rodziny Shelby. Każdy z nich dysponuje innymi umiejętnościami, takimi jak zastraszanie, łapówkarstwo, skradanie się czy wykopywanie drzwi. Cała gra rozgrywa się głowie Tommy'ego, głowy rodu Shelby, który planuje wykonanie kolejnego skoku lub intratnej akcji. W trakcie misji gracze przesuwają na wybraną pozycję konkretnego bohatera i wydają mu polecenie np. otwarcia drzwi. Następnie, korzystając z przejrzystej linii czasowej umieszczonej u dołu ekranu, przesuwają czas do tyłu i przejmują kontrolę nad następną postacią, która korzysta z otwartego dla niej przejścia.

Scenariusze w Peaky Blinders: Mastermind będą wymagały od nas umiejętności planowania poszczególnych akcji bohaterów oraz ich synchronizacji, a także korzystania na różne sposoby z umiejętności specjalnych oraz zdolności przewidywania, w jaki sposób będą one na siebie wpływać. Od graczy zależeć będzie również, czy postawią na ciche i skryte rozwiązanie problemów, czy na metody siłowe. Podczas wykonywania zadań będziemy posiadali nieograniczone możliwości eksperymentowania i poprawiania ewentualnych pomyłek.

  1. Oficjalna strona studia FuturLab