Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 maja 2012, 11:08

autor: Muninn

Następcą Skyrima będzie gra MMO, The Elder Scrolls Online

Pojawiły się informacje na temat planowanego na przyszły rok tytułu The Elder Scrolls Online. Gra należeć będzie do gatunku MMO, a twórcy szczególny nacisk położą na system walki, aspekty społecznościowe i czekające na bohaterów wyzwania.

Ujawniono pierwsze informacje na temat gry The Elder Scrolls Online, produkcji z kategorii MMO tworzonej przez zespół Zenimax Online Studios. Zapowiedziano, że tytuł będzie łączył w sobie możliwość eksplorowania ogromnego, bogatego świata oraz aspekty społecznościowe, które są jednymi z zasadniczych elementów gier MMO.

Zapowiedziano grę MMO pod tytułem The Elder Scrolls Online - ilustracja #1

Co się stanie, gdy tysiące wspomnianych w przepowiedniach bohaterów pomyśli o sięgnięciu po cesarski tron? Pytanie to odnosi się do fabuły gry, która kręcić się będzie wokół paktu, zawartego pomiędzy rodziną Tharn a potężnym nekromantą Mannimarco. Celem przymierza ma być ponowne przywrócenie na kontynencie dominacji Imperium. Czarodziej zawarł również sojusz z deadrycznym księciem Molag Balem, dzięki czemu bohaterowie będą mogli powracać do życia po poniesieniu śmierci w walce. Akcja The Elder Scrolls Online toczyć się będzie całe milenium przed wydarzeniami przedstawianymi w The Elder Scrolls V: Skyrim.

Gracz w czasie zabawy będzie mógł dołączyć do jednej z co najmniej trzech dostępnych gildii: Magów, Wojowników i Złodziei (prawdopodobnie jednak twórcy udostępnią więcej niż trzy wymienione organizacje). Oprócz tego producenci umożliwią bohaterom poznanie o wiele większej liczby umiejętności, niż to do tej pory miało miejsce w grach RPG. Osiągniecie limitu doświadczenia powinno zająć graczom około 120 godzin.

Walka została uznana przez studio Zenimax Online za niezwykle istotny element rozgrywki The Elder Scrolls Online. Pojawiły się informacje o wprowadzeniu wskaźnika „finezji”, który będzie napełniać się podczas umiejętnie prowadzonej potyczki, m.in. wtedy, gdy nasze ataki zostaną odpowiednio skoordynowane z działaniami towarzyszy. Zgromadzoną „finezję” będzie można użyć do wyprowadzenia niezwykle potężnego ciosu.

Zapowiedziano grę MMO pod tytułem The Elder Scrolls Online - ilustracja #2

Gracz będzie mógł wcielić się w przedstawiciela jednej z trzech głównych frakcji, z których każda posiada pokaźną armię i dąży do zajęcia jak największego obszaru świata gry. Frakcje te to:

  • Pakt Ebonheart, czyli Nordowie, Dunmerzy i Argonianie, zasiedlający północną i wschodnią część kontynentu,
  • Dominium Aldmeru, tworzone przez Altmerów, Bosmerów i Khajitów, zajmujące południowy wschód świata,
  • Przymierze Daggerfall, rozciągające się na północy i zachodzie. W jego skład wchodzą Orkowie, Bretoni i przedstawiciele rasy Redguard.

Świat gry, który będzie można bez skrępowania zwiedzać, ma być o wiele większy niż ten ze Skyrima. Niestety, nie wszystkie obszary będą dostępne dla graczy w chwili premiery gry. Prawdopodobnie kolejne terytoria odblokowywane będą wraz z wypuszczaniem na rynek kolejnych dodatków.

Zapowiedziano grę MMO pod tytułem The Elder Scrolls Online - ilustracja #3

Jeżeli chodzi o zadania, to będą one podobne do zleceń z innych gier marki The Elder Scrolls. Twórcy szczególny nacisk położą na małe, generowane losowo wydarzenia, takie jak potyczki z bandytami czy spotkania z wieśniakami.

The Elder Scrolls Online ukaże się w 2013 roku na komputery PC i Mac. Poniżej przedstawiamy kilka obrazków z gry oraz artworków.

Zapowiedziano grę MMO pod tytułem The Elder Scrolls Online - ilustracja #4
Zapowiedziano grę MMO pod tytułem The Elder Scrolls Online - ilustracja #5
Zapowiedziano grę MMO pod tytułem The Elder Scrolls Online - ilustracja #6
Zapowiedziano grę MMO pod tytułem The Elder Scrolls Online - ilustracja #7
TWOIM ZDANIEM

Czy MMO w świecie Elder Scrolls to dobry pomysł?

MMO? Wracam do Skyrima i będę próbował zapomnieć, że o tym usłyszałem.
54%
Tak, po prostu lubię MMO i ten świat.
28,6%
Jak uwielbiam Skyrima, to co do tego mam wątpliwości.
17,4%
Zobacz inne ankiety