Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 maja 2012, 09:34

autor: DogGhost

Kolejna gra o filmowym Obcym ukaże się również na konsole następnej generacji

Nowe ogłoszenie o pracę opublikowane przez studio Creative Assembly wskazuje, że tworzona przez nie gra na licencji Obcego ukaże się na konsole obecnej i przyszłej generacji.

Na oficjalnej stronie firmy Creative Assembly pojawiła się oferta pracy dotycząca kolejnej produkcji osadzonej w uniwersum Obcego, która została zapowiedziana w maju ubiegłego roku. Z ogłoszenia wynika, że tytuł ten zadebiutuje zarówno na konsolach obecnej, jak i przyszłej generacji.

Kolejna gra o filmowym Obcym ukaże się również na konsole następnej generacji - ilustracja #1

Do tej pory studio Creative Assembly cieszyło się ogromnym uznaniem wśród graczy za sprawą serii gier strategicznych Total War. W związku z tym duże zainteresowanie wzbudziła wiadomość z maja ubiegłego roku dotycząca rozpoczęcia prac nad kolejnym tytułem wykorzystującym licencję słynnego cyklu science-fiction. Miesiąc później twórcy oznajmili, że rozważają przygotowanie wersji z myślą o konsoli Nintendo Wii U. Opublikowane w tym tygodniu ogłoszenie o pracę wskazuje, że prawdopodobnie zapadły już decyzje odnośnie platform docelowych:

”Poszukujemy doświadczonego programisty z poświadczonymi umiejętnościami z zakresu rozgrywki i gier wieloosobowych. Wybrany kandydat będzie pracował nad multiplatformowym tytułem AAA przygotowywanym na obecną i przyszłą generację konsol, osadzonym w uniwersum Obcego.”

Według zeszłorocznych zapowiedzi, nowa produkcja miała skupić się na wydarzeniach przedstawionych w pierwszej odsłonie filmowej serii, czyli Obcy – Ósmy pasażer Nostromo z 1979 roku. Oferta pracy może jednak sugerować, że brane są również pod uwagę kolejne części. Wciąż nie znamy żadnych szczegółów dotyczących samej rozgrywki. Biorąc pod uwagę dotychczasowe doświadczenie producenta z serią Total War, nie należy wykluczać, że tytuł ten będzie należał do gatunku RTS.

Firma Sega stara się jak najlepiej wykorzystać zdobyte w 2006 roku prawa do kultowej marki. W 2010 roku światło dzienne ujrzała gra Aliens vs Predator, która zdobyła przeciętne oceny w prasie branżowej. Z kolei pod koniec września ubiegłego roku na sklepowe półki trafiła dwuwymiarowa strzelanka na konsolę Nintendo DS zatytułowana Aliens: Infestation. Obecnie oczekujemy na planowaną na jesień produkcję FPP Aliens: Colonial Marines tworzoną z myślą o pecetach oraz konsolach Xbox 360 i PlayStation 3.