Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 stycznia 2013, 12:49

autor: Adrian Werner

Namco zapowiedziało pecetową karciankę Tekken Card Tournament

Firma Namco Bandai zapowiedziała, że na pecety i urządzenia mobilne zmierza Tekken Card Tournament. W przeciwieństwie do konsolowych odsłon cyklu, gra będzie sieciową karcianką.

Gracze zapewne inaczej wyobrażali sobie pecetowy debiut serii. - Namco zapowiedziało pecetową karciankę Tekken Card Tournament - wiadomość - 2013-01-22
Gracze zapewne inaczej wyobrażali sobie pecetowy debiut serii.

Wielu graczy pecetowych od dawna miało nadzieję, że na komputery zawita konsolowa seria Tekken. W tym roku wreszcie się tego doczekają, choć w sposób, który raczej nie wzbudzi entuzjazmu fanów bijatyk. Firma Namco Bandai zapowiedziała bowiem, że na PC zmierza gra Tekken Card Tournament. Zgodnie z nazwą będzie to karcianka.

Produkcja ukaże się również na smartfony i tablety. Nie zabraknie także edycji przeglądarkowej. Wszystkie wersje mają być ze sobą kompatybilne, dzięki czemu posiadacze różnych platform będą mogli się wspólnie bawić. Całość oparta zostanie na modelu darmowym z mikropłatnościami. Nie ujawniono konkretnej daty premiery. Zamiast tego ograniczono się do stwierdzenia, że nastąpi ona już wkrótce.

Kupno tekturowych kart umożliwi odblokowanie w grze nowych postaci i ataków. - Namco zapowiedziało pecetową karciankę Tekken Card Tournament - wiadomość - 2013-01-22
Kupno tekturowych kart umożliwi odblokowanie w grze nowych postaci i ataków.

Cała zabawa polegać ma na toczeniu pojedynków, które wizualnie przypominać będą starcia z bijatykowych odsłon marki. Tyle, że w Tekken Card Tournament ataki aktywowane mają być za pomocą kart. Kluczową rolę odegra kolekcjonowanie najcenniejszych okazów i tworzenie własnych talii. Co ciekawe, Namco Bandai zamierza sprzedawać fizyczne zestawy losowych kart, które potem będziemy mogli aktywować w grze. Pierwsze takie booster packi trafią do sklepów latem tego roku.

Niestety, nie wiemy za wiele na temat mechanizmów rządzących samymi bitwami. Pierwsze wypuszczone screeny sugerują, że walki będą w pełni strategiczne, bez żadnych elementów zręcznościowych. Tekken Card Tournament zaoferuje też specjalny edytor talii, pozwalający graczom na tworzenie wielu oddzielnych kombinacji z użyciem tych samych kart.

Warto przypomnieć, że nie będzie to pierwsza pecetowa gra z tymi postaciami. Obsada serii wystąpiła wcześniej gościnnie w Street Fighter X Tekken. Ta bijatyka została jednak opracowana i wydana przez firmę Capcom, podczas gdy za Tekken Card Tournament stoi wydawca tej serii, czyli Namco Bandai.

Namco zapowiedziało pecetową karciankę Tekken Card Tournament - ilustracja #3
Namco zapowiedziało pecetową karciankę Tekken Card Tournament - ilustracja #4
Namco zapowiedziało pecetową karciankę Tekken Card Tournament - ilustracja #5
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Tekken Card Tournament

Tekken Card Tournament