Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2015, 12:41

autor: luckie

Najpopularniejsze gry na PC w maju – Wiedźmin 3 (prawie) rządzi!

Firma Newzoo opublikowała raport dotyczący najpopularniejszych gier PC w maju. Mimo że Wiedźmin 3: Dziki Gon ukazał się w drugiej połowie miesiąca uplasował się wysoko, bo na 21 miejscu.

Wszyscy grają w Wiedźmina 3 - gram i ja! - Najpopularniejsze gry na PC w maju – Wiedźmin 3 (prawie) rządzi! - wiadomość - 2015-06-12
Wszyscy grają w Wiedźmina 3 - gram i ja!

Skoro ponad wszelką wątpliwość ustaliliśmy już, że granie na komputerach osobistych nie umiera i nawet nie myśli zacząć, zobaczmy, jakie produkcje trzęsą w tym momencie sceną pecetową. Analitycy rynku gier z firmy Newzoo opublikowali miesięczne zestawienie najpopularniejszych gier na PC w maju 2015 roku. Pozycje poszczególnych tytułów ustalono na podstawie liczby rozegranych sesji przez graczy z Ameryki i Europy korzystających z aplikacji Overwolf. Pierwszą dwudziestkę okupują gry sieciowe, ale serwis A-List Daily donosi, że bardzo dobrze radzą sobie również RPG-i, w tym nasz rodzimy Wiedźmin 3: Dziki Gon (porównaj z tym newsem). Polski roleplay znalazł się zaraz za stawką, na 21 miejscu, i to mimo tego, że gra ukazała się dopiero 19 maja!

Top 20 najpopularniejszych gier PC w maju wg Newzoo - Najpopularniejsze gry na PC w maju – Wiedźmin 3 (prawie) rządzi! - wiadomość - 2015-06-12
Top 20 najpopularniejszych gier PC w maju wg Newzoo

Kilka pierwszych pozycji, z nieśmiertelnym League of Legends na czele, nie jest zaskoczeniem – od paru miesięcy można zauważyć jedynie drobne roszady wśród tych tytułów. Coraz lepiej radzi sobie Dota 2, która w tym miesiącu wspięła się o dwa oczka, na miejsce 9. Newzoo przypisuje ten wzrost bliskości turnieju Dota 2 International 5, którego aktualna pula nagród wynosi ponad 13 milionów dolarów (a ma osiągnąć 15 milionów), ustanawiając rekord w historii e-sportu. W siłę rosną również produkcje studia Blizzard – Hearthstone: Heroes of Warcraft wspięło się na 7 pozycję (w miejsce GTA V), a Heroes of the Storm utrzymało miejsce 12 (w marcu 19). Do listy top 20 dołączyła również TERA – MMO typu free-to-play dostępne od 2012 roku – plasując się na 18 miejscu.

  1. Oficjalna strona firmy Newzoo